Anlık Bildirim

Delta Havayolları, 2030'a kadar karbon nötr olma sözü verdi: Şirket 1 milyar dolarlık planını açıkladı

Delta, küresel hava yolculuğunun iklim etkisini azaltmak için 1 milyar dolar yatırım yapacak. ABD merkezli havayolu şirketi 2030 yılına kadar karbon nötr olmak için planlarını açıkladı

Delta Havayolları, 2030'a kadar karbon nötr olma sözü verdi: Şirket 1 milyar dolarlık planını açıkladı Tam Boyutta Gör

1 Mart 2020'den itibaren Delta Havayolları, önümüzdeki 10 yıl içinde küresel işinden kaynaklanan tüm emisyonları azaltma amacıyla 1 milyar dolarlık planını açıkladı. Havayolu şirketi; inovasyonu artırmaya, temiz hava yolculuğu teknolojilerini geliştirmeye, karbon emisyonlarının ve atıkların azaltılmasını hızlandırmaya ve emisyon dengesini hafifleştirmek için yeni projeler oluşturmaya yatırım yapacak. Delta, planını başarabilirse karbon nötr olan ilk havayolu şirketi olacak.

Havacılık endüstrisi küresel karbondioksit emisyonlarının yaklaşık %2'sini oluşturuyor ancak havacılık sektörünün hızla gelişyor oluşu bu yüzdeyi gelecek yıllarda daha yukarılara çıkaracaktır. Delta Havayolları, küresel iklim değişikliğine karşılık olarak ortaya fikir çıkaran ilk havayolu şirketi konumunda. Şirket açıkladığı planda 3 farklı yolla birlikte karbon nötr olmayı düşünüyor.

Delta Havayolları, 2030'a kadar karbon nötr olma sözü verdi: Şirket 1 milyar dolarlık planını açıkladı Tam Boyutta Gör

Karbon nötr olmak için izleyeceği yollar

Karbon azaltma: Jet yakıtı kullanımını azaltmak ve verimliliği artırmak için kurumsal çapta çabalarla Delta'nın karbon ayak izini azaltmak. Odak alanları arasında iddialı bir filo yenileme programı, geliştirilmiş uçuş operasyonları, ağırlık azaltma ve sürdürülebilir havacılık yakıtlarının geliştirilmesi ve kullanımı yer alıyor.

Karbon giderme: Havayolunun mevcut taahhütlerinin ötesine geçen karbon emisyonlarını atmosferden uzaklaştırmak için yenilikçi projelere ve teknolojiye yatırım yapmak ve ormancılık, sulak alan restorasyonu, yeşil alanların korunması ve diğer negatif emisyon teknolojileri yoluyla karbon giderme fırsatlarını araştırmak.

Paydaş katılımı: Karbon azaltma ve giderme hedeflerini ilerletmek ve küresel etkimizi en üst düzeye çıkarmak için çalışanları, tedarikçileri, küresel ortakları, müşterileri, sektördeki meslektaşları, yatırımcıları ve diğer paydaşlarıyla koalisyonlar kurmak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim