Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  gezegen

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  1 YIL

  GİRİLEN İÇERİKLER


  Türkiye, ötegezegenine isim verecek
  Yusuf Akbaş 1 yıl
  Türkiye, Pegasus Takımyıldızında bulunan ve neredeyse Güneş büyüklüğündeki yıldız ve ötegezegene isim verecek. Türkiye'nin isim vereceği yıldızın katalog ismi ise WASP-52.
  7,5b 91
  Keşfedilen asteroitin kendi uydusu bulunuyor
  Gök bilimciler, 1999 KW4 kod adlı bir gök taşının Türkiye saatine göre Pazar günü 02.05'te görülebileceğini duyurdu. Çift gök taşları 2036 yılına kadar tekrar görülemeyecek.
  2,8b 1
  Neptün’ün yeni uydusu Hippocamp ile tanışın
  Gökhan G. 1 yıl
  Gün geçmiyor ki Güneş Sistemimizde yeni keşifler yapılmasın. Bu sefer haber Neptün Gezegeninden geldi. Aslında 2004 yılında kayda geçen bir gökcismi, Gezegenin en küçük uydusu olarak kayıtlara geçti.
  4,2b 12
  Yeni geliştirilen İngiliz robot, Mars'ta yaşam belirtisi arayacak
  Uğur Seven 2 yıl
  İngiltere'de, Kızıl Gezegen olarak adlandırılan Mars'ta yaşam belirtileri aramak için, 2021 yılında gönderilmek üzere yeni bir robot geliştirmeye başladığı açıklandı...
  2,1b 5
  NASA dünya dışında bakteri tespit eden robot geliştirecek
  Evrende tek başımıza olup olmadığımız en büyük muammalardan biri. NASA bu soruya yanıt bulmak için özel bir robot geliştiriyor. Robot diğer gezegenlerde bakteri arayacak.
  1,5b
  Samanyolu Galaksisi'nde başıboş bir gezegen keşfedildi
  Bilim adamları Samanyolu Galaksisinde Güneş'e 20 ışık yılı uzaklıkta dönen, bir yıldızı olmayan, tuhaf ve başıboş bir gezegen tespit ettiler. Gezegen kendi ışığını yayıyor.
  7,2b 17
  Elmasla dolu minik gezegenler üretildi
  Evrenin derinliklerinde, yüzeyi grafit kaplı, karbon zengini genç gezegenlerin alt tabakaları elmas cevherleriyle dolu olabilir. Bilim adamları, bu gezegenlerin benzerlerini üretti.
  6,8b 10
  Türk bilim insanları keşfettikleri gezegene isim arıyor
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  Türk bilim insanları tarihinde ilk kez bir gezegen keşfetmeyi başardı. Yaklaşık 10 yıllık bir çalışmanın meyvesi olarak Jüpiter benzeri bir gaz devi gezegen keşfedildi. Gezegene henüz isim verilmedi.
  5,9b 174
  Güneş Sistemi’ne 100’den fazla yeni gezegen “eklenebilir”
  Bilim insanları, “gezegen” teriminin tanımını değiştirme yönünde bir öneride bulundular. Eğer öneri kabul edilirse, aralarında Plüton’un da bulunduğu 100’den fazla komşu gezegene sahip olabiliriz.
  4,1b 18
  Bulunan en büyük Güneş Sistemi
  Avustralya Ulusal Üniversitesi'nden bir grup astronom, kendi yıldızına Dünya'nın Güneş'e olan uzaklığından 6.900 kat daha uzak bir gezegenin bulunduğu sistem keşfettiler.
  4,3b 14
  Ultra HD çözünürlükte Güneş'i izleyin
  Can Tunçer 5 yıl
  Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın yayınladığı mutlaka izlenmesi gereken yeni bir video, Güneş'in tüm detaylarını Ultra HD (4K) çözünürlük ile gözler önüne seriyor.
  6b 21
  Ay'ın detaylarını gösteren yeni haritalar yayınladı
  Can Tunçer 5 yıl
  İnsanoğlunun üzerine ayak basmak için çok büyük çalışma gösterdiği Dünya'nın uydusu Ay, USGS tarafından yayınlanan iki adet harita ile tüm detaylarını karşımıza çıkartıyor.
  2,1b 1
  NASA'dan yeni internet sitesi
  Can Tunçer 5 yıl
  Şu sıralar daha çok Mars ve Plüton gibi gezegenlere odaklanmışken, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA yeni bir internet sitesi daha hayata geçirdi.
  4,2b 7
  New Horizons, 9 yıllık serüvenin ardından Plüton'a en yakın mesafeye ulaştı
  Oğuz Avcı 5 yıl
  19 Ocak 2006 tarihinde ABD Florida'dan fırlatılan uzay aracı New Horizons (Yeni ufuklar) neredeyse 9 yıldır uzay boşluğunda yolculuk ediyor. Cüce gezegen olarak bilinen ve sisteminin en dışında yer al
  5,5b 44
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim
  Yeni Haber
  şimdi