Anlık Bildirim

Google Asistan, konum tabanlı hatırlatıcı özelliğini kaybediyor

Bir destek sayfasıyla Google, sesli asistanda yakında gerçekleşecek değişiklikleri paylaştı. Artık Google Asistan'da bir konuma göre hatırlatıcı oluşturulamayacak.

Google Asistan, konum tabanlı hatırlatıcı özelliğini kaybediyor

Google, akıllı sesli asistanındaki bazı özellikleri kullanımdan kaldırıyor. Google Asistan kullanıcıları artık belirli bir konum için hatırlatıcı oluşturma seçeneğini kullanamayacak. Bununla birlikte başka birine hatırlatıcı atama özelliği de sonlandırılıyor.

Yakında tüm kullanıcılar için erişilemez olacak

Google'ın ilk olarak 2018'de sunduğu Google Home cihazları aracılığıyla konum tabanlı hatırlatıcılar oluşturma özelliği kısa bir süre içerisinde kullanımdan kaldırılacak. Bir Google destek sayfası aracılığıyla duyurulan bu güncelleme, kullanıcıların artık daha önceden ayarladıkları belirli konumlara geldiklerinde görevleri yapmalarını hatırlatan uyarıları göremeyecekleri anlamına geliyor.

Destek sayfası ayrıca birisi için atanabilir hatırlatıcılar için de desteğin sonlanacağını gösteriyor. Google Chat veya Gmail'de görevler atamaya devam edilebilse de Google Asistan artık başka biri için hatırlatıcı oluşturulmasına olanak tanımayacak.

Google, her iki özelliğinde kaldırılmasına dair bir açıklama yapmadı ancak her iki özellik de bazı kullanıcılarda artık kullanılamıyor ve yakında tüm kullanıcılarda erişilebilirliğini kaybedecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim