Anlık Bildirim

Google Glass uygulaması Play Store’dan kaldırıldı

Büyük bir heyecanla tanıtılan Google Glass projesi bildiğiniz üzere sona erdi. Firmanın Google Play Store’da yer alan MyGlass uygulaması da bugün itibariyle kaldırıldı.
Google Glass uygulaması Play Store’dan kaldırıldı Tam Boyutta Gör

İlk olarak 2013 yılında oldukça etkileyici bir tanıtım videosuyla hayatlarımıza giren Google Glass, maalesef raflarda yerini alamadı. Uzun süren süreçlerin ve farklı denemelerin ardından proje iptal edildi. Bugün ise firmanın kendi ürünlerinin gözlük üzerinde çalışması için hazırlanan MyGlass uygulaması Google Play Store’dan kaldırıldı.

App Store’da duruyor

Google, kendi hazırladığı Google Glass uygulamalarını kaldıracağını geçtiğimiz yılın sonunda açıklamıştı. MyGlass isimli uygulamanın kaldırılması da bu açıklamanın bir sonucu. Hala App Store üzerinde ulaşılabilen uygulama büyük ihtimalle yakın zamanda oradan da kaldırılacak.

Bu uygulamanın kaldırılması, Google Glass sahiplerinin Gmail, YouTube, Hangouts gibi firmaya ait servislerden artık yararlanamayacakları manasına geliyor. Uygulamaya halihazırda sahip olsanız bile, Google Glass için sunulan bu servisler 25 Şubat itibariyle kullanılamaz hale gelecek.

Büyük bir heyecanla başlayan Google Glass projesi, böylece son parçalarını da rafa kaldırmış olacak. Google Glass başarısızlık olarak anılacak olsa da yakın gelecekte buradan ilhamla çok daha kullanışlı bir ürün görebiliriz. Tabii ki artırılmış gerçeklik alanındaki yatırımlarda bunu takip edecektir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim