Anlık Bildirim

Görüntülü Skype aramalarında arka plan nasıl değiştirilir?

Zoom'un sevilen arka plan değiştirme özelliği Skype'a geldi. Skype 8.59 güncellemesiyle birlikte, görüntülü aramalarda sanal arka plan kullanabilmek mümkün. Peki ya nasıl? İşte güncelleme linki:

Görüntülü Skype aramalarında arka plan nasıl değiştirilir? Tam Boyutta Gör

Koronavirüs salgını sebebiyle evden çalışma modeline geçtiğimiz bu günlerde, online iletişim araçlarının kullanımı had safhaya ulaşmış durumda. Özellikle Zoom, gerek uzaktan eğitimde gerekse de kurumsal görüşmelerde sıkça kullanılıyor.

Zoom'un bu denli popüler olmasının altında birçok etmen bulunsa da uygulamanın sanal arka plan kullanımına izin vermesi oldukça tutmuş durumda.

Sanal arka plan kullanımına izin veren Skype güncellemesi çıktı

Zoom karşısında kan kaybetmek istemeyen Microsoft da boş durmuyor ve Skype'ı güncelleyerek yeni özellikler eklemeye devam ediyor. ABD'li teknoloji devi; Mac, Windows, Linux ve Web için yayınladığı 8.59.0.77 güncellemesiyle birlikte, Zoom'un sevilen arka plan değiştirme özelliğini Skype ile buluşturdu. 

Görüntülü Skype aramalarında arka plan nasıl değiştirilir? Tam Boyutta Gör

Skype'ta görüntülü aramalarda arka plan nasıl değiştirilir?

Öncelikle görüntülü aramalarda sanal arka plan kullanabilmek için buraya tıklayarak Skype'ın en güncel sürümünü cihazınıza yüklemelisiniz. Ardından aşağıdaki birkaç basit adımı izleyerek görüntülü aramalarınızda arka planınızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Görüntülü Skype görüşmelerinde arka plan değiştirmek için;

Skype video oturumu sırasında arka plan değiştirme

  1. Arama sırasında video düğmesine veya daha fazla menüsüne (...) tıklayın.
  2. Arka plan efekti seç'i tıklayın.
  3. Açılan pencereden şu anda bulunduğunuz ortamı bulanıklaştırabilir ya da daha önce eklediğiniz bir görüntüyü arka plan olarak seçebilir veya arka plan efektinizi özelleştirmek için yeni bir görüntü ekleyebilirsiniz.

Tüm Skype video görüşmeleri için arka plan değiştirme

  1. Skype uygulamasından profil resminize tıklayın, ardından ayarlar düğmesine basın.
  2. Açılan pencereden ses ve video düğmesine basın. 
  3. Bu menüden tüm aramalarda bulunduğunuz ortamı bulanıklaştırmak için ilgili ayarı aktif edebilir veya daha önce eklediğiniz bir görüntüyü seçerek ya da yeni bir görüntü ekleyerek, tüm video aramalarınızda burada seçtiğiniz arka planı kullanabilirsiniz.

Star Wars tarafından yayınlanan arka plan resimleri ile video konferanslarınızı sanal olarak uzaya taşıyabilirsiniz. İşte yüksek çözünürlüklü boyutlarıyla birbirinden güzel Star Wars arka plan resimleri:

Kaynakça https://support.skype.com/en/faq/FA34778/what-s-new-in-skype-for-windows-mac-linux-and-web https://www.howtogeek.com/669542/how-to-change-your-skype-video-call-background/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim