Anlık Bildirim

Hyundai'den hidrojen yakıtlı araçlar için önemli adım

Hyundai Motor Company, hidrojen altyapı şirketi H2 MOBILITY’nin hissedarı oldu. Koreli üretici, elektrikli araçlar gibi hidrojene de yatırımı sürdürürek mobilitede liderliği hedefliyor.

Hyundai'den hidrojen yakıtlı araçlar için önemli adım Tam Boyutta Gör

Otomotiv dünyasında bataryalı elektrikli araçlar (BEV) yeni trend gibi görünse de hidrojen yakıt hücreli araçlara yönelik çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Bu konuda çalışmalar yürüten üreticilerden biri de Hyundai Motor Company ve şirket, kısa süre önce bu konuda önemli bir adım attı.

Hyundai, ürettiği hidrojen elektrik hücreli araçların daha yaygın istasyon ağı sayesinde rahatlıkla yakıt alabilmeleri ve aynı zamanda çevreye karşı sorumluluğunu sürdürmesi için H2 MOBILITY ile hissedarlık anlaşması imzaladı. Kurucu üyeler olan Total, Shell, OMV, Linde, Air Liquide ve Daimler’in haricindeki ilk hissedar olan Hyundai Motor Company, bu ortaklıkta Hyundai Almanya tarafından temsil edilecek.

H2 MOBILITY, 2015 yılında kurulan ve özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın çoğu ülkesinde hidrojen yakıt altyapısının gelişimi için hizmet veren bir şirket. Şehiriçi olduğu kadar şehirlerarası yollarda da istasyonların kurulumu için gerekli zeminleri oluşturan H2 MOBILITY, hidrojen yakıt hücreli binek ve hafif ticari araçlara 700 bar’da hizmet veriyor.

Temiz yakıtla çalışan binek otomobillerin, otobüslerin, çöp toplama-yol süpürme araçlarının ve kamyonların sayısının artması nedeniyle hizmet kalitesini de artıran şirket, 350 bar'da da hidrojen yakıt ikmali sunarak daha büyük ticari araçlara hizmet vermeye başladı.

Hidrojen yakıt hücresi sistemlerindeki iddiasını artırmak ve hidrojenli araçların yaygınlaşması için öncü olmak isteyen Hyundai, dünya çapındaki enerji ve lojistik şirketleriyle çalışma geçmişine sahip. Hyundai’nin bu hissedarlıktaki asıl hedefi, toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bir hidrojen ekosistemi geliştirmek. Hyundai ayrıca, H2 MOBILITY başta olmak üzere birçok enerji şirketleriyle ortaklaşa çalışarak araçların yaygınlaşmasında öncü bir rol oynayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim