Anlık Bildirim

iPhone 7 Plus tasarımlı Oppo R11 göründü

Çinliler hep büyük üreticilerin tasarımlarını kopyalamakla suçlanırken bu durum yeni tasarımlarla birlikte ortadan kaybolmaya başlamıştı. Ancak Oppo R11'le birlikte tartışma yeniden alevlenecek gibi.
Oy Ver
Çinli cep telefonları uzun yıllardır piyasadaki büyük üreticilerin tasarımlarının kopyaları olmakla eleştiriliyor. Yıllar geçtikçe bu eğilim inovasyon ve yeni tasarımlarla birlikte kaybolmaya başladı. Ancak buna rağmen yeni sızdırılan bir görüntü bize iPhone 7 Plus'a oldukça benzeyen Oppo R11'in tasarımını gösteriyor.
Oppo, son yıllarda Çin'in önde gelen üreticilerinden biri haline geldi. Şirketin Çin'de Apple'ı geçmesi de zaten iyi yolda olduğunun bir göstergesi. Öte yandan firmanın Oppo R6 gibi yeni bir akıllı telefonunun yolda olduğunu biliyoruz.
Sızdırılan görüntünün en önemli yeniliği kuşkusuz arka planda gösterilen çift kamera. Bildiğiniz üzere çift kamera firmanın selfie kameralarında zaten mevcut ve ana özelliklerinden biri haline gelmiş durumda. Ancak burada en çok göze çarpan şey Oppo R11'in kamerasının telefon üzerindeki tasarımı. Çünkü tamamen olmasa bile iPhone 7 Plus'la son derece benzerlik taşıyor.
iPhone 7 Plus tasarımlı Oppo R11 göründü
 
Kameranın yatay yerleşimi piyasada yaygın olarak tercih ediliyor ancak burada etrafındaki kalıbın bile neredeyse aynı olduğunu görüyoruz. Yani cihaz tasarımının iPhone 7 Plus'la benzerlik taşıdığı inkar edilemez.
Oppo R11'in 5.5 inç, R11 Plus'ın ise 6 inç ekranla gelmesi bekleniyor. Akıllı telefonların arkasında iki adet 16 megapiksel sensörlü çift kamera yer alacak. Ayrıca cihazlara işlemci olarak yeni Snapdragon 660 güç verirken, versiyonlarına göre 4GB ve 6GB RAM kapasitesine sahip olacaklar.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim