İstanbul Büyükşehir Belediyesi, atlı faytonların yasaklanmasının ardından Adalar’daki ulaşım taleplerinin karşılanması amacıyla başlatılan çalışmalarda sona gelindiğini duyurdu. Adalar’da kullanılmak üzere iki farklı tipte toplam 60 elektrikli araç satın alındı.
İBB Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir, Adalar’da yaşayan vatandaşlarla ilçeyi turistik amaçlarla ziyaret eden kişilerin farklı yolculuk talepleri bulunduğunu belirtti. Demir, bu sebeple elektrikli araç seçimi yaparken farklı büyüklük ve kapasitede araçların tercih edildiğinin altını çizdi.
Demir, araç seçimi yapılırken engellilerin kullanımına uygun olmasına özel gösterdiklerine de sözlerine ekledi.
Yaz sezonundan önce hizmete girecek
İETT tarafından işletilmesi planlanan araçlardan ilki 4, diğeri ise 13 yolcu kapasitesine sahip. İBB, Çin menşeli olduğu belirtilen 4 kişilik araçlardan 20 adet, 13 kişilik araçlardan ise 40 adet satın almış durumda. Araçların ücret tarifesinin UKOME kararı ile belirleneceği açıklandı. Söz konusu elektrikli araçların yaz sezonundan önce hizmete girmesi planlanıyor.
İBB tarafından satın alınan elektrikli araçların teknik özellikleri açıklanmadı. Fakat kısa bir araştırma yaptığımızda, 13 kişilik aracın Çin’de kullanılan versiyonlarının 6.3 kW motora, 30 km/s maksimum hıza, düz zeminde 80-100 km menzile sahip olduğunu ve tırmanma açısının 15 derece olduğunu görüyoruz. Satın alınan araçlarda Türkiye’ye özel modifikasyon yapılıp yapılmadığını henüz bilmiyoruz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
7763 kez okundu.
21 kişi, toplam 21 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
Galeri, adalar elektrikli araç ve