Anlık Bildirim

İnsansız hava ve yer araçları için milli imkânlarla geliştirilen mini roket

Troy Teknoloji Savunma, Mini ve mikro İHA’lar ile İKA'ların taşıyabileceği mini roket geliştirdi. Roketler düşük maliyetleri ve çoklu taşımaya imkân vermesi gibi özelliklerle öne çıkıyor.
1

İnsansız hava ve yer araçları için milli imkânlarla geliştirilen mini roket Tam Boyutta Gör
2004 yılında Ankara’da kurulan Troy Teknoloji Savunma adlı şirket, yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sayesinde mini ve mikro İHA'lar için 40 milimetre çapında mini roket geliştirdi. Yerli ve milli imkânlarla geliştirilen roketler, düşük maliyetli ve personel tarafından çok adetli taşınabilir olması gibi özelliklerle öne çıkıyor.

Hafif ve ucuz

Mini ve mikro İHA’ların taşıyabileceği yük limitleri içerisinde kalan mini roket, 170 milimetre uzunluğa ve tek kullanımlık atıcı tüple birlikte 500 gram ağırlığa sahip. 550 milimetrelik atıcı tüpten fırlatılan roket, bir mini İHA’ya 6 adete kadar yüklenebiliyor.

Azami menzili 2 km olan roketin etkili menzil aralığı ise 100-500 metre. ğrenebilen akıllı tapaya sahip antipersonel harp başlığı 12 metre yarıçapta etkinlik gösteriyor. Zırh delici harp başlığı penetrasyon kabiliyeti STANAG 4569 Seviye 2* sıralamasına karşılık geliyor.

İnsansız hava ve yer araçları için milli imkânlarla geliştirilen mini roket Tam Boyutta Gör

Mini roketlerin ana amacını ise tehlikeli bölgeye personel gönderme ihtiyacını ilk etapta ortadan kaldırarak kontrollü olarak belirli bir mesafeden tehdit unsurlarını belirlemek veya daha önceden tespit edilmiş hedefleri etkisiz hale getirmek oluşturuyor.

STANAG 4569 NATO Lojistik ve Hafif Zırhlı Araçlar Koruma Düzeyi Seviye 2

Kinetik Enerji

7.62×39 AP NATO mermisi 30 metre mesafe, 695 m/s hız dayanımı

Patlayıcı ve Mayınlara Karşı Koruma

6Kg Anti Tank mayınlarına karşı, herhangi bir tekerlek veya gövde altı patlamaları

Topçu Saldırısı

155mm yüksek patlayıcı (HE) mühimmat 80 metre uzaklığına isabet

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim