Anlık Bildirim

Instagram arama sonuçlarında reklam gösterecek

Kullanıcılar ana sayfalarında arama yaptıklarında karşılarına reklam gösterimleri çıkacak. Ayrıca takip ettikleri işletmelerin reklam tarzındaki bildirimlerini de alacaklar. 
Instagram Tam Boyutta Gör
Geçtiğimiz haftalarda onaylı rozet programını ücretli aboneliğe çeviren Instagram, daha fazlasını istiyor. Yakın zamanda kullanıcıların yaptığı aramalarda ve gelen bildirimlerde reklamlar olacak.

Instagram yeni reklamlar deniyor

Beta sürecinde ortaya çıkan gelişmelere göre kullanıcılar hikâyelerde veya ana sayfada arama yaptıklarında reklam yerleştirmeleri uygulanacak. Bu reklamlar kullanıcının demografisi, ilgileri, davranışlarına göre şekillenecek.

Reklam verenler Facebook Ad Manager üzerinden reklamları yönetebilecekler. Ayrıca kullanıcının arama yaptığı terimlere göre de reklam ortaklarının sponsorlu içerikleri sonuçlar içerisinde gösterilecek.

Diğer taraftan uygulama bildirimlerine de reklam alınıyor. Kullanıcının takip ettiği ve bildirim izni verdiği işletmelerin etkinlikleri belirli dönemlerde kullanıcıya duyurulacak. Bunlar bir gün önce, 15 dakika önce ve etkinlik zamanı şeklinde ayarlanmış.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim