Anlık Bildirim

Intel: Küresel çip sıkıntısı 2023'e kadar devam edecek

Intel başkanı Pat Gelsinger, pandemi sebebiyle yaşanan küresel tedarik sıkıntılarının 2023 yılına kadar devam edeceğini dile getirdi. Yeni inşa edilecek fabrikalar sorunu hafifletebilir.
2

Intel, tedarik sıkıntılarının 2023'e kadar süreceğini söyledi Tam Boyutta Gör

Pandemi etkisiyle yaşanan yarı iletken sıkıntısı, konsol, ekran kartı ve işlemci gibi sektörleri büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor. Intel CEO'su Pat Gelsinger, sektör hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Üretimi arttıracak yeni yatırımlar yapılıyor

Yarı iletken sektörünün pandemi öncesinde yılda yüzde 5'lik bir büyüme içerisinde olduğunu söyleyen Gelsinger, "COVID tedarik zincirlerini bozdu ve negatif düzeye getirdi. Talep yıldan yıla %20'ye çıktı ve bozulan tedarik zincirleri çok büyük bir boşluk oluşturarak bu patlayan talep devam etti." sözlerini dile getirdi.

Sektörde yaşanan sıkıntılar sebebiyle TSMC ile ortaklık çalışmaları yürüten Intel, ayrıca Malezya'da üretim artışı, ABD, Avrupa, Asya'daki yatırımlar ve yakın gelecekte yeni tesisler inşa etmeyi planlıyor. Bununla birlikte tedarik sıkıntılarının 2023 yılına kadar sürebileceğini dile getiren Gelsinger, yaşanan talep artışına karşı üretim kapasitesini arttırmanın zaman aldığını söyledi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim