Anlık Bildirim

iOS 15, eski sevgilinin iPhone galerinizi sabote etmesini engelleyecek

Apple'ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı iOS 15 ile birlikte kullanıcılar artık fotoğraflı anılar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olacaklar.

iOS 15, eski sevgilinin iPhone galerinizi sabote etmesini engelleyecek Tam Boyutta Gör

Apple'ın geçtiğimiz günerde WWDC 2021 etkinliğinde tanıttığı iOS 15, fotoğraflı anılarınızda, daha az görmek istediğiniz kişi ve yerleri işaretleyebilmenizi sağlıyor.

Bundan önce Fotoğraflar'daki "Sizin İçin" bölümünde bir anıyı görüntülerken "Bunun Gibi Daha Az Anı Öner" seçeneğini zaten seçebiliyordunuz veya bir fotoğrafı, fotoğraf önerilerinden tamamen kaldırabiliyordunuz. Ancak artık belirli bir kişiyi daha az öne çıkarmayı seçebilirsiniz.

Görmek istemediğiniz kişiler anılarınızı mahvetmeyecek

Fotoğraflar uygulamasının Sizin İçin bölümünü görüntülerken, bir kişinin olduğu bir fotoğrafa uzun süre basabilir ve o kişinin sık sık ortaya çıkmasını önlemek için "Bu Kişiyi Daha Az Öne Çıkar" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Öne Çıkan Fotoğraflardan Kaldır seçeneği ise belirli bir fotoğrafın yeniden görünmesini engelliyor.

iOS 15, eski sevgilinin iPhone galerinizi sabote etmesini engelleyecek Tam Boyutta Gör

Apple'ın iOS 15'e eklediği bu özellik, hatırlamak istemediğiniz kişi veya mekanların, anılarınızda yer almamasını sağlamak açısından olumlu bir gelişme diyebiliriz. Zira kullanıcılar yıllar boyunca Fotoğraflar uygulamasındaki Anılar özelliğinden ve öne çıkardığı bazı kişilerden şikayetçiydiler.

iOS 14'te slayt gösterileri için mevcut olan önceki "Buna Benzer Daha Az Anı Öner" seçeneği "Daha Az Özellik" olarak yeniden adlandırıldı ve artık Anılar'da daha az öne çıkarmak için belirli kişileri, tarihleri ve yerleri seçebilmeniz mümkün hale getirildi.

Ayrıca, Apple'ın önerdiği bir slayt gösterisinde, size tüm fotoğrafları bir kerede gösteren bir görünüme girmek için artık araç çubuğundaki ızgara düğmesine de dokunabilirsiniz. Bu yeni özellikler, mevcut iOS 15 beta sürümündeki Fotoğraflar uygulamasında mevcut. iOS 15 birkaç ay boyunca beta testinde olacak ve sonbaharda piyasaya sürülecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim