Anlık Bildirim

İzmir'de üretilen havalimanı itfaiye araçları 12 ülkede kullanılıyor

Dünyanın önde gelen itfaiye aracı üreticilerinden Volkan İtfaiye, geçen yıl üretimin yarısından fazlasını ihraç etti. Şirketin 2022 üretiminin de yüzde 65'i ihracat siparişlerinden oluşuyor.

İzmir'de üretilen havalimanı itfaiye araçları 12 ülkede görevde Tam Boyutta Gör

Dünyanın önde gelen itfaiye aracı üreticilerinden Volkan İtfaiye, Türkiye'deki havalimanlarında da kullanılan "Lion" serisi itfaiye araçlarını dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor.

Havalimanlarında çıkabilecek olası yangınlara karşı hızlı ve etkin müdahale edebilecek şekilde tasarlanan ve gerekli teknik donanıma sahip 100'den fazla Lion, Azerbaycan, Sırbistan, Malezya, Endonezya, Maldivler, Uganda, Pakistan, Nijerya, Yemen, Senegal, Romanya, Libya'daki havalimanlarında kullanılıyor.

Uluslararası standartlarda üretilen araçlar, yüksek motor gücüne ve torka sahip. Türk malı havalimanı itfaiye araçları, 8X8, 6X6 ve 4X4 modelleriyle toprak saha ve arazi tipine uygun üretiliyor. Araçlar arama kurtarma faaliyetlerinde de görev yapabiliyor.

İzmir'de üretilen havalimanı itfaiye araçları 12 ülkede görevde Tam Boyutta Gör

Lion'un çatıda ve tamponunda konuşlandırılmış olan monitörler, bu araçlar için geliştirilmiş, yüksek verimli, sessiz ve bakım gerektirmeyen pompa tarafından enerjilendirilmiş su ve köpüğü 90 metre ve üzerinde istenilen yönde atabilme imkanı sağlıyor. Yüksek verimlilik için tüm şasi, yürüyen aksam, yangın söndürme donanımı özel olarak geliştirilen aracın tüm hareketleri elektronik kontrollü.

Lion serisi birçok farklı yetenek ve fonksiyona sahip olmasına rağmen tek bir operatör tarafından kolaylıkla kullanılabilecek kadar yalın bir özellik gösteriyor. Su işlerken aynı anda belli hızda ilerleyip tırmanabilme özelliğine sahip Lion serisi araçlarda, sürücü ve ekip kabini yükseklik ve hacim açısından dünyadaki benzerlerinden ayrılıyor. Sürücü dahil 6 kişi ekip kabininde çalışabiliyor. Şok emiciler ve kaliteli izolasyon sayesinde gürültü ve titreşim en aza indirilerek kabinde üst düzey konfor sağlanıyor.

İzmir'de üretilen havalimanı itfaiye araçları 12 ülkede görevde Tam Boyutta Gör

Lion'un 8×8 modelinde 17 bin litre su, 2 bin litre köpük tankı, 6×6 modelinde 12 bin 500 litre su, 1500 litre köpük tankı, 4×4 modelinde 6 bin 200 litre su, 800 litre köpük tankı bulunuyor.

2022 üretimin yüzde 65'i ihracat siparişlerinden

Volkan İtfaiye, geçen yıl üretimin yarısından fazlasını ihraç etti. Şirketin 2022 üretiminin yüzde 65'i ihracat siparişlerinden oluşuyor.

Her sene ihracatı artırmayı, henüz yer almadıkları pazarlardan pay alabilmeyi amaçlayan şirket, bu yıl şu ana kadar alınan siparişler kapsamında Malezya'ya 17, Libya'ya 4, Nijerya'ya 8 olmak üzere 29 Lion daha teslim edecek. Volkan İtfaiye, cirosunun yüzde 90'ını ihracattan elde etmeyi hedefliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim