Anlık Bildirim

Twitter’da yeni dönem: Jack Dorsey bırakıyor

Twitter’ın son 6 yılına damga vuran kurucu Jack Dorsey; 280 karakter sınırı, abonelik modelleri, Bitcoin ile bahşiş gibi yeniliklerle kullanıcı sayısında rekor kırmayı başarmıştı. 

Jack Dorsey Tam Boyutta Gör

Özellikle pandemi döneminde önemli bir yükseliş yaşayan ve aktif kullanıcıları gelire çevirmesini bilen Twitter yeni bir döneme geçiş yapıyor. Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO görevini yürüten Jack Dorsey görevini bıraktığını duyurdu. 

Jack Dorsey veda etti

Evan Williams ile birlikte Twitter’ı kuran Jack Dorsey, 2015 yılında Dick Costolo’dan boşalan CEO görevini devralmıştı. Henüz Twitter’ın kâra geçemediği bir dönemde gelen Jack Dorsey’in aynı anda Square CEO’su olması da eleştirilere neden olmuştu. 

Mali dengeyi sağlayabilmek adına büyük işten çıkarmalar gerçekleştiren Jack Dorsey bir ara platformu satmayı da denemişti. Disney ve Google gibi devlerin teklif getirdiği Twitter sonrasında evinde kaldı. İyi ki de kaldı zira yükseliş de bu noktadan sonra başladı. 

Jack Dorsey’in en önemli hamlesi 280 karakter sınırı diyebiliriz. Bu dönemde Vine ve Periscope kapanarak platforma entegre oldu. Bitcoin ile bahşiş, Super Followers ve Twitter Blue gelir modelleri de yine bu dönemde hayata geçti. 

Son çeyrekte yüzde 40 büyüme yaşayan platformun kullanıcı sayısı da 211 milyon oldu. 2 yıl içerisinde 315 milyon kullanıcı ve 3 milyar dolar gelir hedefi konmuştu. Yeni CEO için ismi geçen teknoloji şefi Parag Agrawal’ın önünde zorlu bir yol var. Jack Dorsey’in ise kripto para projelerine odaklanacağı tahmin ediliyor. 


 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim