![Kalyon Holding yerli rüzgar türbinleri için tarih verdi](https://www.donanimhaber.com/images/images/haber/162597/src/kalyon-holding-yerli-ruzgar-turbinleri-icin-tarih-verdi162597_0.jpg)
Kalyon Holding ve ASELSAN yerli rüzgar türbini projesi için ön anlaşmayı yaptı. Önümüzdeki günlerde anlaşmanın imzalanması ve projenin hayata geçirilmesi planlanıyor.
Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, “Artık yerli güneş paneli gibi yerli rüzgar türbinimiz de olacak. Yüzde 70 yerlilikle rüzgar türbini üretmeyi hedefliyoruz. Bunun için Ankara, İzmir ve İstanbul'da fabrika kuracağız. İki yıl sonra ilk türbinleri kurmayı planlıyoruz. Tüm ekipmanları Türkiye’de yapacağız. Çeşitli yerlerde fabrika kuracağız. Şanzımanı, türbin kanadı, direği hepsi farklı yerlerde üretilecek. Aselsan ile ana motor şanzıman noktasında anlaşmamız var. Diğer tüm kısımları kendimiz yapacağız." dedi.
Rüzgar türbininin ana motor şanzımanın helikopter şanzımanına benzediğini ve bu konuda ASELSAN’ın başarılı olduğunu belirten Kalyoncu, Alman ve Çinli firmalarla görüşüldüğünü ve sonunda ASELSAN ile anlaşıldığını söyledi. ASELSAN daha önce de Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) ile yerli rüzgar türbini üretimi için anlaşma yapmıştı.
Kalyon Holding tarafından üretilecek yerli rüzgar türbinleri, Kalyon Enerji’nin dahil olduğu YEKA RES Elektrik Üretim AŞ tarafından kazanılan YEKA RES-1 bölgesin kurulacak. Edirne, Kırklareli, Eskişehir ve Sivas şehirlerine yerli türbinleri yerleştirilecek. YEKA RES-1, 1.000 MW güce sahip olacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
5879 kez okundu.
10 kişi, toplam 10 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
rüzgar enerjisi, Enerji ve