İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (3) YORUM YAZ

tarafından 13 Mart 2018, Salı 19:30 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Apple, Lightning dönüştürücü kablo ve USB-C yuvalı aksesuar üretimine izin verdi
Günlük Haber Uğur Seven
3 1726
Apple MFI (Made for iPhone/iPod/iPad) programı dahilinde aksesuar üreten firmalara, Lightning dönüştürücü kablo ve USB-C yuvasına sahip aparatlar üretebilmeleri izni verdi.
Geçtiğimiz günlerde Apple'ın MFI Lisansına sahip ürünler için tasarladığı logoları güncellediğini duyurmuştuk. Teknoloji devi şimdi de cihazları için aksesuar üreten firmalara verdiği izinlerin kapsamını genişletti. Apple ürünlerine aksesuar üreten firmalar, bundan böyle 3.5 mm jak kablosunu Lightning kabloya dönüştürebilen aparatlar ve USB-C yuvasına sahip aksesuarlar üretebilecek.
Ayrıca Bkz.Snapchat uygulamasına kullanıcıların tasarladığı AR Lensler eklenecek
Apple, cihazlarında USB-C tipi portlara yer verdiğinden, kullanıcılar eski aksesuarlarını yeni cihazlarına bağlayabilmek için ekstra aparatlar kullanmak zorunda kalıyorlardı. Apple'ın bu izninden sonra, kullanıcılar artık MFI sertifikalı üçüncü taraf ürünlere, Apple'ın orijinal aksesuarlarına oranla daha makul fiyatlarla ulaşabilecek.

Apple'ın MFI programı nedir?

Apple'ın uyguladığı MFI programına dahil olan aksesuar üreticileri, şirkete sertifika başvurusunda bulunuyor. Bu sertifikayı alan üreticiler ürünlerine Apple'ın tasarladığı logoyu ekleyerek, aksesuarlarının Apple onaylı olduğunu belirtebiliyorlar. Apple MFI programına başvuran şirketlerin üretim aşamasını inceleyip, ürün standartlarını yeterli buluyorsa o şirkete MFI sertifikası veriyor.
 
Kullanıcı tarafında da, tercih edilen aksesuarların MFI logosuna sahip olması hem uyum sorunu yaşamayacakları, hem de tercih ettikleri aparatın Apple onayından geçmiş olduğu anlamına geliyor.
 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1726 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
JQKER 13.3.2018 21:49:19
Allah başka dert vermesin
+2
Kerim5100 13.3.2018 21:45:57
Ne büyük meziyet...
+1
dr20mouse 13.3.2018 19:50:06
Sende yap işte USC-C soket olsun bitsin.
+1
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj