İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (4) YORUM YAZ

tarafından 10 Ocak 2017, Salı 09:14 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Google, üçüncü taraf Hangouts uygulamalarının fişini çekiyor
Günlük Haber Ekrem71
4 3160
Google, Hangouts için geliştirilmiş üçüncü taraf yazılımları için desteği kesmeye hazırlanıyor. Hangouts API kullanan yazılımlar, kısa bir süre sonra kapanacak.

Google’ın büyük umutlarla internet dünyasına sunduğu Hangouts mesajlaşma yazılımı üçüncü taraf uygulama desteğini kapatıyor. Yapılan hamle platformun geleceği ile ilgili şüphelerin artmasına neden oldu.

 

Üçüncü Taraf Desteği Kesiliyor

 

Henüz Google tarafından yapılan bir açıklama yok ancak güncellenen SSS kısmında bu konuya ilişkin bazı maddeler mevcut. Ayrıca üçüncü taraf geliştiricilere de konu ile ilgili mailler gitmeye başlamış.

 

Değişikliğe göre artık üçüncü taraf üreticilere sunulan Hangouts API’si erişime kapanıyor. Yani mevcut uygulamalarına Hangouts entegre eden veya Hangouts için farklı etiket ve maskeler geliştiren üreticilerin buna bir son vermesi gerekiyor. Ayrıca API kullanan pek çok uygulama da 25 Nisan itibariyle kapanacak.

 

Kaynaklar Google’ın Hangouts için daha ciddi bir yaklaşım benimsediğini ifade ediyor. Önceki eğlence ve paylaşım unsurlarının temizlenerek kurumlara yönelik bir iletişim uygulaması olması isteniyor. Elbette son kullanıcı tarafında bu değişikliklerin iyi karşılanmayacağı bir gerçek zira çoğunluk eğlence unsurları nedeniyle tercih ediyor.

 

Ayrıca Bkz.HTC Vive telefonu ile tanışın

Bu değişiklikten sadece bir kaç uygulama etkilenmeyecek. DialPad ve RingCentral gibi uygulamalar ile Slack entegrasyonu çalışmaya devam edecek. Google’ın bundan sonra Allo ve Duo uygulamalarına ağırlık vereceği tahmin ediliyor. 

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 3160 kez bakıldı.
En Çok Beğenilen Yorumlar
javaprof 10.1.2017 11:29:02
bizim üniversitede bir öğrenci bitirme projesi için google ın apılarını kullanan bi sistem yazmış tam projeyi teslim etmeden 1 hafta önce google tüm apıları değiştirmiş çocuğu bırakmış hoca. çalışırke
...
Yorumun devamı ▼
+6
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Kerim5100 11.1.2017 11:49:40
Hangouts'u da kapasınlar gereksiz telefonda yer israfı :(
0
exterminant 10.1.2017 18:23:31
yerinde bir hamle olur kapatılması da
0
SEO-Uzmanı 10.1.2017 18:04:27
işh ; Google, Hangouts ta kapatılır ! bi boka yaramıyor boşu boşuna mb alan yer israfı

google reader rss okuyucusu şu ana kadar çıkan en iyi google uygulamasıydı !
ama bir internet ütopyasının fişini çekince !
+1
javaprof 10.1.2017 11:29:02
bizim üniversitede bir öğrenci bitirme projesi için google ın apılarını kullanan bi sistem yazmış tam projeyi teslim etmeden 1 hafta önce google tüm apıları değiştirmiş çocuğu bırakmış hoca. çalışırken getirip gösterse bırakmazdım diyor adam projeye güvendiğinden bir kere bile hocanın yanına gitmemiş sanırım gps ile ilgili apılar değiştirilmişti.
+6
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj