Anlık Bildirim

Opera tarayıcısı, artık yalnızca emoji içeren web adreslerini de destekliyor

Opera tarayıcısı, sadece emojilerden oluşan web adresleriyle yeni bir deneyimin kapısını açıyor. Yeni entegrasyon, Opera'nın Windows, Mac, Android ve iOS tarayıcılarına uygulandı. 

Opera'da yalnızca emoji içeren web adresleri destekleniyor Tam Boyutta Gör

Opera, web'de farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Şirketin yakın zamanlı bir gönderisine göre emoji tabanlı web adresleri geliyor. Bu, kullanıcıların bir web sitesine gitmek için URL çubuğuna emoji dizileri anlamına geliyor. Yeni atılımıyla Opera, kullanıcıların harfler ve kelimeler yerine bir dizi emoji ile özel URL'ler oluşturmasına izin veren ilk tarayıcı oldu.

Emoji ile web sayfasına gidilecek

Emoji tabanlı URL'ler satan bir şirket olan Yat ile ortaklaşa geliştirilen proje kapsamında geliştirilen yeni deneyim, Opera'nın Windows, Mac, Android ve iOS tarayıcılarıyla birlikte Opera Crypto Browser Project'e entegre edildi.

Opera, emoji tabanlı web adresleriyle 30 yılı aşkın süredir URL oluşturma konusunda değişmeyen sisteme farklı, kolay ve daha eğlenceli bir yaklaşım sunduğunu söylüyor.

Opora gönderisinde: "Gerçek şu ki, dünyadaki 4,6 milyar internet kullanıcısının %90'ından fazlası kendilerini emojilerle ifade ediyor ve Opera'nın entegrasyonu, herkesin web'de iz bırakması için yeni ve kolay bir yol sunuyor. Entegrasyon, ifade olduğu kadar işlevsellikle de ilgilidir. Bir URL'ye çok sayıda alfanümerik karakter girmek yerine emoji kullanabilirsiniz." ifadeleri yer alıyor.

Yat'ın kurucu ortağı, emoji dizilerinin insanların çevrimiçi kimliklerini kişiselleştirmelerine ve popüler insanların topluluklarıyla bağlantı kurmalarını ve içerik paylaşmalarını kolaylaştıracağına inandıklarını belirtiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim