İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (93) YORUM YAZ

tarafından 16 Şubat 2017, Perşembe 17:56 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

BTK, düşük çekim kalitesi nedeniyle Türk Telekom'u uyardı
Günlük Haber Cihan Pehlivan
93 6183
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, yapılan test ve ölçümler sonucunda yeterli çekim gücü sunmadığı tespit edilen Avea nedeniyle Türk Telekom’a uyarı yazısı gönderdi.
 
Geçtiğimiz sene sektörde büyük ses getiren anlaşmayla Türk Telekom çatısı altına giren Avea, her ne kadar resmi işlemlerde halen Avea İletişim Hizmetleri AŞ adıyla hizmet vermeye devam etse de kullanıcılar -anlaşma maddeleri gereğince- tanıtım ve diğer faaliyetlerde Türk Telekom ismini görüyor.
 
Ayrıca Bkz.Amazon siparişleri havadan paraşüt ile teslim edecek
Sunulan tüm teknik destek ve diğer konulardaki sorumluluğu üstlenen Türk Telekom, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından uyarıldı. 9 Şubat’ta alınan karara göre Avea’nın bazı bölgelerde düşük çekim kalitesi sunduğu ve "3N Mobil Haberleşme Hizmetleri" kapsamında sağlanan hizmet kalitesinin düşük olduğu belirtildi. Yükümlülüklerini yerine getirmediği için Avea’ya yapılan uyarıda Balıkesir, Isparta ve Trabzon’un bazı ilçelerinde "Arama Başarısızlık Oranı" değerlerinin hedefleri karşılamadığı ifade ediliyor.
 
Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz perşembe günü 2016 yılına dair mali raporlarını yayınlayan Türk Telekom, Türk lirasının dolar ve avro karşısında değer kaybetmesiyle yılın ilk 9 aylık döneminde elde edilen 664 milyon TL net kâra rağmen 2016'yı 724 milyon lira zararla kapattığını açıklamıştı.
 

BTK tarafından Türk Telekom’a yapılan uyarı şu şekilde:


"Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından alınan 09/02/2017 tarihli ve 2017/DK-SiD/34 sayılı Karar'da;

Avea İletişim Hizmetleri AŞ (Avea) tarafından yapılan 2016 yılı ikinci dönem bildirimlerine istinaden; Elektronik Haberleşme Sektöründe Hizmet Kalitesi Yönetmeliğinin 9'uncu maddesinin birinci fıkrası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İdari Yaptırımlar Yönetmeliği'nin 15, 25, 44 ve 46'ncı maddeleri, GSM Mobil Telefon Hizmetlerinde Hizmet Kalitesi Ölçütlerinin Elde Edilmesine İlişkin Tebliğ'in 20'nci maddesinin birinci fıkrası ve 3N Mobil Haberleşme Hizmetlerinde Hizmet Kalitesi Ölçütlerinin Elde Edilmesine İlişkin Tebliğ'in 15'inci maddesinin birinci fıkrası uyarınca;

3N mobil haberleşme hizmetine ilişkin olarak, Balıkesir'in Marmara ilçesinde, Isparta'nın Senirkent ve Uluborlu ilçesinde, Trabzon'un Köprübaşı ilçesinde, “Arama Başarısızlık Oranı” ölçütü ile ilgili hedef değerin sağlanması yükümlülüğünün yerine getirilmemesi ve söz konusu ihlalin ilgili takvim yılı olan 2016 yılı içerisinde ilk kez vuku bulması nedeniyle söz konusu 4 yerleşim yeri için Avea'nın yazılı olarak uyarılması ve ilgili raporlama döneminde hizmet kalitesi yükümlülüklerini yerine getirmediğinin Kurum internet sayfasında bir ay süreyle duyurulması, hususuna yer verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 6183 kez bakıldı.
En Çok Beğenilen Yorumlar
Ambarad Perşembe, 18:16
Çorlu'da oturuyorum. Bir kaç ay önce evde çekmemesi yüzünden Vodafone'a geçtim, mutluyum. Şöyle ki; Arayıp bu olay için şikayette bulunacağım zaman, bana "Sesinizi alamıyorum çeken bir yere geçer misi
...
Yorumun devamı ▼
+158
Front-Back Perşembe, 18:45
Ronaldo'ya verilen para yerine önce yatırım yapmayı düşünselerdi keşke. +145
The Time Lord Perşembe, 18:01
Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Paramızla az rezil etmedi bizi bunlar. +80
-Altay- Perşembe, 18:16
Kayyum atanması gereken şirket. +56
fotifoti Perşembe, 18:07
bir de utanmadan çekim gücü diye reklam yapıyor :( isanbulda bile sorun yaşıyorum. Eskişehir-Ankara arası trende kullanamazsınız, dağ bayır gezeyim dersen unut zaten. tek güzel tarafı biraz daha ucuz.
...
Yorumun devamı ▼
+41
trtunski Perşembe, 19:23
Cekim gucu reklamlari yayindan kaldirilsin 😀 +27
bkaakco Perşembe, 21:42
Noldu da eskiden onca şikayete rağmen tek kelime edilmezken son zamanlarda soruşturmalar, uyarılar akıllarına geldi acaba? Arka planda kim bilir neler dönüyor. +9
djcool Cuma, 17:31
Ensar olayı soğuyunca herkes Turkcell'i övmeye başlamış yine. 16 sene kazıklandım, 5 sene önce Tt 'ye geçtim. Acayip ucuza iletişim ihtiyacımı görüyorum. İzmir merkezde hiç bir sıkıntı yok. Çe
...
Yorumun devamı ▼
+7
Virtual Reality Cuma, 17:25
Türkiye'nin kanını nasıl emiyorlar açık göstergesi; İnternet hızları/Fiyat/Alım gücü karşılaştırması:[IMG]https://resmim.net/f/MvgBIh.jpg[/IMG][IMG]https://resmim.net/f/VYU0Bw.jpg[/IMG][IMG]https:
...
Yorumun devamı ▼
+6
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
xmen121 22.2.2017
Çekim düzelse daha iyi olur
0
DEMİRCİEFE 22.2.2017
bimer de gözümden düştü.bimer ne yapıyor, şöyle yapıyor.bir kurumla ilgili gönderilen dilekçeyi,hiç bir işlem yapmadan şikayet edilinilen kuruma gönderiyor.onlar da şikayetçi olana kafalarına göre cevap veriyorlar.ben zaten o kurumdan şikayetçiyim.
1-ben bimer den müfettiş talebinde bulunuyorum,bimer hiç bir şey yapmıyor. ben zaten o kurumdan şikayetçiyim, sen neden bir müfettiş göndermiyorsun, konuyu detaylıca incelesin.
bimer benim yazdıgım dilekçeyi direkt ilgli kuruma gönderip arkasını takip etmiyorsan bimere dilekçe göndermenın ne gereği var.
saçma sapan biir uygulama.haklı vatandaş hakkını nasıl alacak.
bimer tamamen palavra.
0
Sarısin 22.2.2017
Videoyu durdurun o dolar şeklindeki bir bilgi seviyesine sahip btk başkanından da onun yönettiği btk dan da adam olmaz
0
spacenet 22.2.2017
Şikayetleri kimse takmıyor, her kurum birbirini kolluyor.
0
kırmızı pelerin 22.2.2017
quote:
Orijinalden alıntı: programmer_onur

Uyarmasın. Ceza yağdırsın. Adamlar profesyonel dolandırıcı.
@Kırmızı Pelerin Haklısın, BTK sadece şikayetleri forward etmek mantığı ile iş yapıyor. Bimer gibi. Herhangi bir yaptırım, inceleme/soruşturma yapmıyorlar. Mesela biz Telekom'un geçenlerde sahtekarlık yaparak bize haber vermeden yaptığı bir tarife değişikliği için BTK'ya şikayette bulunduk. Telekom'dan alay eder gibi komple hatalı ve YALAN bir cevap geldi. Malum Müslümanlar. Neyse. Tekrar ikinci bir şikayet açıp itiraz edeceğiz ama "BTK'ya bildir, BTK'da incelesin" gibi bir buton veya bildirim linki yok.
Adamlar sadece gaz alıyor, işlev SIFIR.


Hayır öyle kötü bir durum ki:
Şikayet oluşturuyorsunuz, Telekom yanıtlıyor..

Cevap olarak yeni şikayet oluşturuyorum aynı şekilde devam ediyor. Bu insan bir haftada 3 kez şikayet yazmış; nedir, ne oluyor, bir ilgilenilir ya.. Sorsan bakanlık propaganda yapar: BTK var, firmaları başı boş bırakmıyor, şikayet yazabilirsiniz vs. BİMER'e yazdım bir dilekçe kaç ay önce. En son MEB'e gittiği görünüyordu ( iki gün sürmedi gitmesi ) ama oradan bir ses çıkmadı.
BTK üzeri yazışma. (O lanet telekomun kendisini aramak daha hızlı sonuç verir.. Bir kere aradım olmadı, şikayete döndüm. Keşke o kadar şeyi direkt onlara yazsa idim) Bir sorunları da karakter sınırı. İki paragrafta 1500 karakter doluyor. Yahu ben baştan savma şikayet yazmayacağım. Her şeyi kurumsal dilde yazmaya çalışıyorum. Şikayetin sonuna geliyorum karakter doluyor. O detayı sil, bu kalsın ; ne aktaracağımı bile çözemiyorum. Neticede
Şikayet No: 1 Cevap: X

Şikayet No: 2 (1 şikayetine verilen X cevabı hakkında) Cevap: Y

Şikayet No: 3 (1 şikayetine verilen X cevabına yönelik oluşturulan 2 şikayetine verilen Y cevabı hakkında)

Cevap: Y
Cidden son iki şikayete kelimesi kelimesine aynı cevabı aldım ve pes ettim. Allah hepsinin BV.
0
engink 21.2.2017
quote:
Orijinalden alıntı: kırmızı pelerin

BTK'ya itimat etmeyiniz, şikayetleri değerlendirmeyen, doğrudan firmaya postalayan önemsiz bir kurum.

btk telekoma çalışan onu korumaktan başka bir şey bilmeyen işe yaramaz ne olduğu belirsizdir.
0
programmer_onur 4 saat önce
Uyarmasın. Ceza yağdırsın. Adamlar profesyonel dolandırıcı.
@Kırmızı Pelerin Haklısın, BTK sadece şikayetleri forward etmek mantığı ile iş yapıyor. Bimer gibi. Herhangi bir yaptırım, inceleme/soruşturma yapmıyorlar. Mesela biz Telekom'un geçenlerde sahtekarlık yaparak bize haber vermeden yaptığı bir tarife değişikliği için BTK'ya şikayette bulunduk. Telekom'dan alay eder gibi komple hatalı ve YALAN bir cevap geldi. Malum Müslümanlar. Neyse. Tekrar ikinci bir şikayet açıp itiraz edeceğiz ama "BTK'ya bildir, BTK'da incelesin" gibi bir buton veya bildirim linki yok.
Adamlar sadece gaz alıyor, işlev SIFIR.
0
kırmızı pelerin 8 saat önce
BTK'ya itimat etmeyiniz, şikayetleri değerlendirmeyen, doğrudan firmaya postalayan önemsiz bir kurum.
+1
Dün (19:28)
Marmada ilçesi ada ve baza fiber gidiyor, sorun yaşanması komik bir olay
0
DEMİRCİEFE Dün (18:39)
mey rakıya,tekel olmaktan 155 milyon, yani 155 trilyon idari para cezası yazılmış, telekoma niçin yazılmaz 155 milyon ceza, gerçi 155 milyon telekom için devede kulak sayılır.
0
Nihavend_Mucize Dün (18:34)
Daha 2 ay önce Türk Telekom hat verdiler şirketten, evin içinde çekmiyor. Edirne merkezdeyim. Cosmote adlı yunan operatörü 4g,3g evin içinde full çekiyor, Vodafone 4.5g, Turkcell 3g sorunsuz. İade ettim. Trakya'nın kırsal kesimlerinde hala sorunlu Türk Telekom. Kullanan arkadaşlarım sadece ucuz olduğu için tercih ediyor.
+1
asosyal mühendis Dün (14:29)
Fiber çekim kalitesi yalanıyla reklam yapıp milleti yanıltmak yerine adam gibi alt yapı kursalar da millet de şikayet etmese. Reklama hiç gereği yok operatörlerin. Düzgün bir paket çıkarsalar yeter halbuki. Reklamı bir yerlerine soksunlar.
0
kenan_0 Dün (04:59)
Ronaldoyla hizlan
0
musamusamusa1 Dün (01:26)
O kadar kullanıcı var fakat halen prformans çok kötü. Bu kadar aboneye böyle hizmet olmamalı bence.
0
huhuq 2 gün önce (20:21)
hizmet kalitesi berbat, anca reklam yapmasını biliyor, iyi olmuş.
0
murat204 2 gün önce (01:43)
"Avea illeti" kanser gibi, türk telekom'u da sarmış...

Not:
10 küsur yıllık ttnet kulanıcısıyım...
0
engink 2 gün önce (01:29)
quote:
Orijinalden alıntı: alpagut0

Çalıştığım köyde vodafone turkcell full 3g çekiyor avea sadwce 2g adamların abone kazanma gibi bir derdi yok ki.Kırsalda bitik,şehirde ise hepsi çekiyor.Ben neti kullanamadıktan sonra ne yapayım telekomu?Zaten belirtilmiş kullananlar ben dahil çektiği için değil ucuz diye kullanıyoruz.Şu an sağlam paketler verse taahhütü bozar direk turkcele geçerim.

Telekomun amacı şehir merkezleri parayı buradan kazanıyor. Az yatırım çok kazanç.
0
alpagut0 Cumartesi, 17:06
Çalıştığım köyde vodafone turkcell full 3g çekiyor avea sadwce 2g adamların abone kazanma gibi bir derdi yok ki.Kırsalda bitik,şehirde ise hepsi çekiyor.Ben neti kullanamadıktan sonra ne yapayım telekomu?Zaten belirtilmiş kullananlar ben dahil çektiği için değil ucuz diye kullanıyoruz.Şu an sağlam paketler verse taahhütü bozar direk turkcele geçerim.
0
Mark Selby Cumartesi, 13:16
Umarim batarsin.Turktelekome ne kadar param gidiyorsa haram olsun.
+3
Blumhouse Cumartesi, 13:09
Reklama para harcayacaklarına 2 direk dikseler keşke.
0
fotifoti Cumartesi, 12:38
quote:
Orijinalden alıntı: .Eray.

hmm turkcell veya vodafone ikisinden biri tercih edilebilir turktelekom kullanmak pişmanlıktır bir zamanlar turktelekomun interneti çekmiyordu ankaranın göbeğinde

vodafon da denedim. o da problem :) telekom yüksek frekans kullandığı için çekmiyor onu anlarım, vodafone mazereti de yok. ama dediğin gibi telekom pişmanlık :)
0
onur0159 Cumartesi, 02:26
Light Selami bunu beğenmedi.
0
sis651 Cumartesi, 01:31
Etkilemez.
0
general-net Cuma, 21:43
Şimdi benim telefon numaram Avea'ydı ve Turkcell'e taşıdım. Acaba bu bahsedilen yavaşlık benim numaramı etkiler mi etkilemez mi? Yani sonuçta birisi benim telefon numaramı çevirince önce Avea'ya gidip soruluyor "bu numara burada mı?" diye; Avea da "kardeş, o abi Turkcell'e gitti" diyor ve arayan kişi beni Turkcell'den buluyor. Bu durumda Avea bu bilgiyi o arayana yavaş verirse buradaki yavaşlık beni de etkiler mi?
0
.Eray. Cuma, 21:18
hmm turkcell veya vodafone ikisinden biri tercih edilebilir turktelekom kullanmak pişmanlıktır bir zamanlar turktelekomun interneti çekmiyordu ankaranın göbeğinde
0
fotifoti Cuma, 21:06
quote:
Orijinalden alıntı: .Eray.

tecavüzcell ne ya kalitesine göre para istiyor turkcelle geçenlere 1 yıllığına güzel fiyatlar sunuyorlar

tecavüz davası başkaydı kardeş, fiyatla ilgili değil. sen kaçırmışssın :) gerçi 1 kereden bir şey olmuyormuş. öyle buyurdu büyüklerimiz
+1
blackleafx Cuma, 19:28
Türk Telekom bizim evde her tarafta full çekerken Turkcell çekmiyor ne hikmetse :D İstanbul bu arada
0
computeron Cuma, 18:36
EL arap öpülmesi..
0
djcool Cuma, 17:31
Ensar olayı soğuyunca herkes Turkcell'i övmeye başlamış yine. 16 sene kazıklandım, 5 sene önce Tt 'ye geçtim. Acayip ucuza iletişim ihtiyacımı görüyorum. İzmir merkezde hiç bir sıkıntı yok. Çeşme'de de yoğun kullanıyorum, internet dahil harika. Hiç kesildiğini görmedim 2012'den beri. Hepsinden nefret ediyorum o ayrı. Benim işimi bu görüyor.
+7
Virtual Reality Cuma, 17:25
Türkiye'nin kanını nasıl emiyorlar açık göstergesi;

İnternet hızları/Fiyat/Alım gücü karşılaştırması:

[IMG]https://resmim.net/f/MvgBIh.jpg[/IMG]

[IMG]https://resmim.net/f/VYU0Bw.jpg[/IMG]

[IMG]https://resmim.net/f/LVP6Fd.jpg[/IMG]

[IMG]https://resmim.net/f/U5IQov.jpg[/IMG]

[IMG]https://resmim.net/f/FONZFY.jpg[/IMG]
+6
half life 3 Cuma, 17:12
Vodafone kullanıyordum hiç çekmiyordu mecbur yeni avea hat aldım çekim güçü iyi sayılır. Speed test de 3G ile 30 Mbps alıyorum daha ne diyebilirim.
0
Marrusia Cuma, 17:07
Bu ara harbiden ping cok berbat 4G 3G oyun oynatmiyor arada
0
DoNaNıMcı Cuma, 17:05
Turkcell pahali filan ama geçen allahin dağında telefonda h+ ibaresini gordugumde oha burda bile 3g var dedim 17 yildir turkcelliyim.digerlerine para verip kepaze olmaya gerek yok pahali olsun adam gibi calışsın... ucuz etin yahnisi misali
0
simcell Cuma, 17:01
İyi yapmış BTK. Çekim gücü zayıf evet. Ancak aynı uyarıyı Vodafone'a da yapması lazım. Geçici olarak Turkcell'den Vodafone'a geçtim İstanbul'da bile sorunsuz hizmet veremiyorlar. Sorgulama sistemleri sürekli çöküyor kalan dakika, internet, sms bilginizi sorgularken hata alıyorsunuz, konuşma kalitesi iyi değil, 4.5G hızı iyi değil, online işlem merkezi çok sık bakıma alınıyor, birçok kez karşıdakine ses gitmesinde sorun yaşadım.

Kısacası BTK'nın Vodafone'u da alt yapı konusunda uyarması gerekiyor.
+1
IsO6 Cuma, 14:36
baz istasyon kurulmasına cok izin veriyoruz gibi millet son sürat cekmesini bekliyor
0
maxtreme Cuma, 12:20
aldıkları o kadar fahiş ücretlere rağmen bir de zarar açıklıyorlar.
bunların yerinde kaliteli hizmet sunmak isteyen başka bir firma olsaydı, tüm türkiye'ye fiber altyapıya boğardı.

halen 80 li 90 lı yıllardan döşenen bakır kabloların ekmeğini yiyorlar.
iyiki adsl2 ve vdsl teknolojisi var.
0
black_flood Cuma, 12:04
Komik adamlar Telekoma gelmeden önce VODAFONE var hele o firma bir düzelsin sonra Avea desinler en azından TURKCELL' den sonra çeken 2. ve tek firma Avea.
0
smart1978 Cuma, 12:04
Ronaldo reklamlarinda oldugu gibi show yapan bir futbolcu tercih ettiler . Bari maraton birincisi unlu bir atlet koysalardi demistim reklamlarini gorunce .

Denetleme ve yaptirim duzeni Turkiye de yayin efektif etkin olmadigi surece bircok sektorde bircok firmanin sozde hizmetlerine razi olmusuz gib algi olusmakta malesef...
Guzel haber . Bakalim cekim kalitesi artacak mi ?
+1
iso227 Cuma, 10:17
adamlar ok adar kazılıyo,nasıl zarar ediyolar anlamıyom.üstene bide dandik internete mağrum bırakıyolar
+2
CWaRRioR Cuma, 09:24
quote:
Orijinalden alıntı: Ambarad

Çorlu'da oturuyorum. Bir kaç ay önce evde çekmemesi yüzünden Vodafone'a geçtim, mutluyum. Şöyle ki; Arayıp bu olay için şikayette bulunacağım zaman, bana "Sesinizi alamıyorum çeken bir yere geçer misiniz" diyorlardı


Vodafone Red kullanıyorum, sözüm ona "özel" müşteri hizmetleri gözlerimi yaşartıyor. Sorunumu mahalle manavına anlatsam daha çok yardımcı olur. İçleri geçmiş, konuşmayı bilmiyorlar. Her zaman da sistemde bir hata var oluyor. Şu ana kadar hiçbir problemi tek seferde çözemediler. Öyle ki ücretli Netflix paketinin parasını çatır çatır almalarına rağmen 3 hafta aktif edemediler, üstelik farklı günlerde en az 5 kez aradım. Rezalet resmen. Al birini vur ötekine.
0
reDsbLacKSK Cuma, 06:12
Sonrada silerler sıkıntı yok.

Kimlerin milyonlarca vergi borçları silindi ah ah.
+1
Savisvasa Cuma, 04:04
quote:
Orijinalden alıntı: ghostweb

16 yıldır turkcell kullanıyorum bir kere bile sıkıntı çıkarmadı. askerdeyken avea hat almıştım van daydım çekmiyordu interneti filanda berbattı turkcele geçtim tekrar full çekiyordu. biraz daha kazık ama en iyisi turkcell bence

Yalova'dayım ve buranın yerel market zinciri var Fidanlar AVM diye. Sefabey Caddesi'nde ki büyük mağazada şarküteri reyonuna doğru gidince Avea(Türk Telekom) hatlı cep telefonum ile evimi aramak mümkün olmuyordu, kasalara doğru gelince hat geliyordu. Yine Migros mağazasında da aynı şeyi yaşadım ve bu durumu defalarca Avea'ya bildirmeme rağmen hep klasik cevaplar verildi. İDO ile İstanbul'a giderken denizin ortasında da çekmiyor Avea. Kardeşim Turkcell kullanıyor ve onda sıkıntı yokken benim telefonumda ise hat yok şaka gibi...
Daha fazla dayanamadım ve geçen hafta ben de Turkcell' e taşıdım hattımı bundan sonra da kalırım burada, evet biraz pahalı ama diğerleri gibi çekmemezlik etmiyor, ne yapayım ben çekmeyen hattı...
0
duayn Cuma, 03:42
İnternete akk koyup haksız kazanç elde etme,

Yıllarca fatura ödeyip 2mpbs internete mahkum edilme.

İnterneti kapattırmak isteyene kol gibi fatura.. Vs. Vs..
Bunun gibi nedenlerden dolayı milyonlarca insanımızın btk hazretlerine şikayeti mevcut..

Bu şirket Turk halkını soyup sogana cevirirken, btk

Her seferinde bu şirketin sırtını sıvazlamış, gereken yaptırımları yapmak yerine Turktelekomun haksız kazanç saglamasına göz yummuştur..
btk Ttelekomu uyarmış..


Yersen...
+2
Jose_Gökhan Cuma, 03:11
Ttnet fiber bir haftadır çöp.Pingler havada uçuşuyor.Haram zıkkım olsun aldığınız fazla fazla paralar
0
ghostweb Cuma, 01:56
16 yıldır turkcell kullanıyorum bir kere bile sıkıntı çıkarmadı. askerdeyken avea hat almıştım van daydım çekmiyordu interneti filanda berbattı turkcele geçtim tekrar full çekiyordu. biraz daha kazık ama en iyisi turkcell bence
+3
uçmayıbilmeyenkuş Cuma, 01:04
Garip herkes begenmiyor ancak ben memnunum. Aylik ucretlendirme cok uygun. Yerin birkac kat altina gidildiginde zor cekiyor o kadar
0
Trident682 Cuma, 01:03
kimse çekim gücü için kullanmıyo zaten daha ekonomik olduğu için kullanıyoz
+3
spacenet Cuma, 00:54
Türk Telekom'a el konulacak, yavaş yavaş ortamı hazırlıyorlar. Sonra demişti dersiniz.
+3
DEMİRCİEFE Cuma, 00:52
ayrıca telekomun Turkiyede yeterli yatırmyapmadığı konusu ayda bir defa yetkililer tarafından söyleniyor.yukarıda yazdım Turkiyenın en batısında bazı yerlere fiber hizmeti veremediğibir ortamda turkcell nasıl olmuşta ulkenın bir ucundan bir ucuna fiber çekmiş.
en buyuk yalan ise,turk telekomun,avrupaya boydan boya fiber döşedik hikayesi.
+1
DEMİRCİEFE Cuma, 00:48
mesajı şimdi okudum.sızınde yazdıklarınızın hepsi yanlış.demem, yanlış olur.
ben elektronık muhendisi veya gsm konusunda çalışmış veya egıtım görmüş biri de değilim.ben medyadan gördgum veya okuduklarım kadar bilgi sahibiyım.
1- benim mesajlarımı dikkatli okumamışsınız. ben burada öncelikle telekomu eleştirıyorum.tekel olmasını(siyası gücüde arkasını alarak) diğer firmaları magdur etmesini ve abonelere yuksek fiyatla interrenet satmasını defalarca eliştirdim.
2-Belediyelerin özel interenet servis sağlayıcılara kazıp dökme konunda çeşitli zorluklar çıkardıklarını okuyoruz.bu konuda kimin haklı oldugunu bilmiyoruz.
3-vodafon ve turkcellin belli şehirler dışında fiber alt yapısının olmaması (engelendiği söyleniyor), ve de okudumlarımın ışığında vodafon ve turkcellin şehirler arası fiber alt yapılarının olmadığı kanaatı oluştu.öyle olsa idi 82 ilin 13 ünde olmazdı.Kaldıki izmir de turkcellin hizmet oranı binde 1 bile değil.vodafonun kendi alt yapısı ile fiber(binde 1 hariç) dağıttıgını ya da sattıgına şahit olmadım.
benim bulunduğum cadde ttnet,kablo ,turkcell alt yapısı var,ancak vodafon ve turkcell fiber hizmeti vermiyorlar,, eger alt yapınız varsa... neden hemen sokağınızda sadece adsl hizmeti veriyoruz.... diyorlar.
Telekom ,bu firmaları çeşitli şekillerde engeleyebilir ama bu firmaların fiber alt yapısı için güçleri(güçleri olsa bile Turkiye ye fazla yatırım yapmak istemiyebilirler) olmayabilir,ya da her yere fiber hat çekmek bu firmalariçin çok karlı bir iş olmadığı şeklinde dedüşünülebilir.
bu iki firma da yüksek oranda yabancı ortaklı.(vodafon tamamen yabancı,malum Turkcellin ortaklık durumu ise karmakarışık.)davalar devam ediyor.
0
kadirirdem Cuma, 00:23
Sırf fiyat avantajı var diye kullanıyorum yoksa beş para etmez.
0
kadirirdem Cuma, 00:23
quote:
Orijinalden alıntı: fotifoti

bir de utanmadan çekim gücü diye reklam yapıyor :( isanbulda bile sorun yaşıyorum. Eskişehir-Ankara arası trende kullanamazsınız, dağ bayır gezeyim dersen unut zaten. tek güzel tarafı biraz daha ucuz. 3gb, 750dk.1000sms paket 19tl, tecavüzcell'de 3gb 1000dk, 1000sms 45tl çüş yani

Bende sırf fiyat avantajı var diye kullanıyorum.
0
Mustafa Dmrl Cuma, 00:15
Vodafone'da durum ne bilmiyorum ama turkcell'in çoğue yerde türk telekomun fiberine ihtiyacı yok denilebilir. Her ne kadar 15 şehir dışında evlere yönelik hizmet vermesede superonline'ın 70 küsür ilde altyapısı olduğu söylenmişti baz istasyonları için radyolink kulelerine gidiyor hatlar.
0
keskin53 Cuma, 00:14
btk o kadar şıkayet etmem sonuç bulmuş gibi...
turk telekom(evea) kullanan arkadaşlara sesleniyorum şikayeti(btk) esirgemeyin
o kadar parayı reklamlara harcıyacagına iki baz istasyonu diksen sorun kalkar ortadan
0
Bgrn7 Cuma, 00:02
Belki bazı şehirler arası fiber hatlarını kullanıyordur ancak baz istasyonunu fiber ile omurgaya bağlama işi operatörün sorumluluğunda.
0
DEMİRCİEFE Perşembe, 23:45
quote:
Orijinalden alıntı: Bgrn7

Turk Telekom'un çoğu yerde baz istasyonları Turkcell ve Vodafone'a oranla daha küçük,sayı olarak ta geride.Ayrıca 2G ve 3G frekanslarının da daha yüksek olduğunu göz önüne alırsak Turkcell ve Vodafone'a oranla geride kalması doğal.Çekim kalitesi olarak Turkcell>Vodafone>Turk Telekom.

4.5G hız olarak Turkcell>Turk Telekom>Vodafone (Vodafone baz istasyonlarının küçük bir kısmına fiber ulaştırabildi,fiber yatırımlarını hızlandırması gerek)

Genel olarak Tarife fiyatlarının uygunluğu Bir çok sanal operatör>Turk Telekom>Vodafone>Turkcell (Tarifeleri BTK onaylıyor,Rekabetin devamlı olması için BTK tarafından abone sayısı arttıkça fiyatın artması sağlanıyor.)

bu 4.5 olayında, tüm gsm operatörleri telekomun musaade ettiği oranda telekomun fiber hatlarını kullandıklarını duymuştuk.yanlış mı acaba.
0
tezekos Perşembe, 23:41
Batsınlar istemiyoruz kendilerini
0
DEMİRCİEFE Perşembe, 23:40
sakin batuist,.aynı görüşteyım.
turk telekomun satışı sırasında ilk peşinatını ya da ilk taksidini biz de yatırabilseydık, bu altın yumurtlayan tavugu biz de satın alabilirdik.çünki diğer taksitlerrini kendi karından ödedi.adamların cebindennerdeyse para çıkmadan telekomu aldılar.üstelik Turk telekom strajedik bir kurum.satılmamalıydı.
bu hiç kabullenemiyecek bir durum.
0
~Lion King~ Perşembe, 23:38
Bir tek ben memnunum sanırım TT'den. İyi ki geçmişim.
0
ULTILIX Perşembe, 23:35
Bursa Routerlarını saatlerce erişime kestiğinden de araştırma yapsınlar . Gece 4 de router güncellemesi yapacaklardı 1 de başladılar 2 gün sıkıntı çıkardı. Veri merkezine erişim de problem gerçekleşti ...
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj