Anlık Bildirim

PlayStation 5'in yeni büyük sistem güncellemesi tanıtıldı: Harici SSD desteği ve daha fazlası

PlayStation 5'in bir süredir beklenen büyük sistem güncellemesi sonunda tanıtıldı. Yeni güncelleme beklenildiği gibi harici SSD desteği getiriyor.

PlayStation 5'in çıkışından bu yana oyuncular harici depolama desteği bekliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda bu destek beta kullanıcıları için erişime açıldı ve sonunda tüm kullanıcılar için erişime açılacak.

PlayStation 5'in Yeni Sistem Güncellemesi

PlayStation 5'in yeni büyük sistem güncellemesi 15 Eylül'de Tam Boyutta Gör

PlayStation 5 Kullanıcı Deneyimi Geliştirmeleri

  • Kontrol Merkezi Özelleştirme - Oyuncular artık ekranın alt kısmında hangi kontrollerin gizleneceğini veya gösterileceğini düzenleyerek veya seçerek Kontrol Merkezi'ni daha rahat ve özgür bir şekilde özelleştirebilir.
  • Gelişmiş Game Base - Oyuncular artık Kontrol Merkezi'ndeki Game Base'ten arkadaşlarına ve gruplara kolayca mesaj yazabilir ve görüntüleyebilir.

Oyuncular, Game Base'i tam ekranda görüntülerken, arkadaşlarının kaç tanesinin çevrimiçi, meşgul veya çevrimdışı olduğunu görebilir ve aynı anda birden fazla arkadaşlık isteğini kabul edebilir, reddedebilir veya iptal edebilir.

Oyun Kitaplığı ve Ana Ekran Güncellemeleri - Aynı oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerine sahipseniz, bu sürümler artık Oyun Kitaplığı'nın "Yüklü" sekmesinde ve Ana ekranda ayrı olarak görünecektir. Her oyun sahip olduğu paltformu net bir şekilde belli ediyor.

Ekran Okuyucu Kontrolleri - Oyuncular artık Ekran Okuyucu özelliğini duraklatabilir veya devam ettirebilirsiniz (PlayStation + Üçgen düğmelerine basın). Ayrıca okuduğu her şeyi tekrar etmesini sağlayabilirsiniz (PlayStation + R1 düğmelerine basın).

PlayStation 5'in yeni büyük sistem güncellemesi 15 Eylül'de Tam Boyutta Gör

Sosyal Deneyim Özelleştirmeleri

PlayStation Now Çözünürlük Seçimi - PlayStation Now aboneleri, oyun akışı için tercih ettikleri video çözünürlüğünü 720p veya 1080p seçebilir.

Yeni Övgü Türü: “Lider” - Çevrimiçi bir maçın ardından oyuncular, yeni övgü türü olan "Lider" seçeneği ile rakibini tebrik edebilir.

Otomatik Video Yakalaması - Artık PlayStation 5 otomatik olarak oyunda zorlu bir şeyi başardığınızda veya bir şeyi iyi yaptığınızda otomatik olarak o anın videosunu kaydedecek.

Dahili TV Hoparlörleri için 3D Ses Desteği

PlayStation 5 Eylül Güncellemesi, oyuncuların yerleşik TV hoparlörleri aracılığıyla 3D ses deneyimi yaşamaları için destek ekliyor. Ses menüsünde özellik etkinleştirildiğinde, standart iki kanallı TV hoparlör sesini üç boyutlu sese dönüştürerek oyunun atmosferine girme hissini artırır. Oyuncular, odaları için optimize edilmiş 3D ses ayarını uygulamak için DualSense kablosuz denetleyicilerindeki mikrofonu kullanarak odalarının akustiğini ölçebilir.

Harici Depolama Desteği

Yarından itibaren tüm dünyadaki PlayStation 5 oyuncuları, PlayStation 5 konsoluna veya PlayStation 5 Digital Edition konsoluna harici bir M2 SSD ekleyebilir. SSD'nin nasıl ekleneceği ve hangi modellerin uyumlu olduğuyla ilgili detaylı bilgileri buradaki sayfadan bulabilirsiniz.

Yeni güncelleme 15 Eylül'de tüm PS5 sahipleri için erişime açılacak. Haberimizde yazan detaylar dışında daha fazla detay öğrenmek isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdan yeni güncellemenin tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim