Anlık Bildirim

Yeni Renault Kangoo Van'a "2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı" ödülü

Renault Kangoo Van, araçların hafif ticari araç sektörünün verimlilik, güvenlik, sürdürülebilirlik ve çevre standartlarına katkısının değerlendirildiği yarışmada 14 araç arasından seçildi.

Renault Kangoo Van'a '2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı' ödülü Tam Boyutta Gör

Yeni Renault Kangoo Van ve onu temel alan Mercedes-Benz Citan, 24 Avrupalı gazeteciden oluşan jüri tarafından 2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) seçildi.

1,45 metre eşik genişliğine sahip yan kapı gibi pratik ve kullanışlı özellikleriyle öne çıkan yeni Kangoo Van, Renault'nun Maubeuge fabrikasında üretiliyor. Jüri tarafından 2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı seçilen yeni Kangoo Van'ın ödülünü, IVOTY Jüri Başkanı Jarlath Sweeney, Lyon'daki Solutrans ticaret fuarında, Renault Grubu Hafif Ticari Araçlar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Sutcliffe'e takdim etti.

Ticari, endüstriyel ve ulaşım araçlarında uzman 24 önde gelen gazeteciden oluşan Pan-Avrupa jürisinin değerlendirmesinde, Renault’nun yeni hafif ticari aracı son 12 ayda pazara sunulan 11 farklı markanın, 14 hafif ticari aracını geride bırakarak birinci oldu.

Renault Kangoo Van'a '2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı' ödülü Tam Boyutta Gör

Renault, 1997 yılındaki lansmandan bu yana üç nesil boyunca hem binek hem de ticari olmak üzere dünya genelinde 4,3 milyon Kangoo üretti. Ana üretim tesisi Maubeuge olan Kangoo, ayrıca Arjantin, Córdoba'daki Santa Isabel fabrikasında da üretildi.

Yeni Kangoo Van’ın elektrikli versiyonu 2022’nin ilkbaharında ve uzun versiyonu ise daha sonra gelecek.

Bir Renault ticari aracı 4. Kez IVOTY ödülü kazanmış oldu

Açıklamada yer alan bilgiye göre, IVOTY jürisi, Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nü belirlerken, araçların hafif ticari araç sektörünün verimlilik, güvenlik, sürdürülebilirlik ve çevre standartlarına katkısını değerlendiriyor.

Renault Kangoo Van'a '2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı' ödülü Tam Boyutta Gör

Master (1998), Trafic (2002) ve Kangoo Z.E. olmak üzere, bu ödülle birlikte bir Renault ticari aracı 4. Kez IVOTY ödülü kazanmış oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Grubu Hafif Ticari Araçlar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Sutcliffe, Yeni Renault Kangoo Van'ı 2022 Yılın Uluslararası Ticari Aracı seçtikleri için tüm jüriye teşekkür etti.

Renault'nun çok önemsediği bu ödülün, takımları için büyük bir gurur olduğunu ifade eden Sutcliffe, şunları kaydetti:

'Bu ödül, ekiplerimizin, en yüksek kalite standartlarına sahip ve profesyonel müşterilerimizin günlük yaşamını kolaylaştırmak için tasarlanan pazardaki benzersiz yenilikleri bünyesinde barındıran bir minibüs tasarlama ve üretme çabalarını ödüllendiriyor. Bu prestijli ödül aynı zamanda Renault’nun hafif ticari araç dünyasındaki 120 yıllık köklü geçmişini ve sahip olduğu bilgi birikimini de gözler önüne seriyor.'

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim