Anlık Bildirim

Samsung, ödeme kartları için yeni parmak izi güvenlik IC'sini tanıttı

Samsung, ödeme kartları, öğrenci veya çalışan kimlikleri ve daha fazlası için biyometrik doğrulama sağlayan yeni entegre devresini tanıttı.                      
Oy Ver

Samsung, ödeme kartları için parmak izi güvenlik IC'sini tanıttı

Samsung, ödeme kartları için gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip bir parmak izi kimlik doğrulama IC'si(entegre devre) olan S3B512C'yi duyurdu. Şirket, bir parmak izi sensörü, Secure Element (SE) ve Secure Processor'un yer aldığı S3B512C'nin endüstrinin ilk hepsi bir arada güvenlik yongası çözümü olduğunu belirtiyor.

Biyometrik doğrulamaya sahip ödeme kartı

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Samsung Electronics ve Mastercard, yerleşik parmak izi tarayıcıya sahip bir ödeme kartı geliştirmek için ortaklık kurduklarını duyurmuşlardı. Kartta, Samsung'un System LSI Business'tan yeni bir güvenlik yonga seti kullanılacağının belirtilmişti ve Samsung'un yeni açıkladığı S3B512C'nin, bu ortaklığın bir sonucu olduğu söylenebilir.

EMVCo ve CC EAL 6+ gibi küresel güvenlik standartlarına uygun olarak geliştirilen yeni IC'nin, Mastercard'ın biyometrik ödeme kartları için en son Biyometrik Değerlendirme Planı Özeti (BEPS) özelliklerine de uygun olduğu belirtiliyor.

Samsung Electronics Pazarlama Başkan Yardımcısı Kenny Han: “S3B512C, bir parmak izi sensörü, Secure Element (SE) ve Secure Processor'u birleştirerek ödeme kartlarına ekstra bir kimlik doğrulama ve güvenlik katmanı ekliyor. S3B512C öncelikle ödeme kartları için tasarlanmıştır ancak öğrenci veya çalışan kimliği, üyelik veya bina erişimi gibi yüksek düzeyde güvenli kimlik doğrulama gerektiren kartlarda da kullanılabilir." ifadelerinde bulundu.

Samsung, ödeme kartları için parmak izi güvenlik IC'sini tanıttı Tam Boyutta Gör

İşleyişe bakıldığında şifrelenmiş parmak izi verileri bir SE'de saklanıyor ve IC'nin bir kimlik doğrulama algoritması sayesinde kullanıcının kimliğini güvenli ve hatasız bir şekilde doğrulanabiliyor. Yetkisiz kullanıcıların güvenlik sistemini atlatmasını önlemek için sahteciliğe karşı bir teknolojiye de sahip olan bir çip aynı zamanda parmak izini analiz edip işliyor.

S3B512C sayesinde kullanıcılar daha hızlı ve daha güvenli bir alışveriş deneyimi sağlayabilecekler. Biyometrik kimlik doğrulama sayesinde sahibi haricinde kartın kullanılmasının da önüne geçilecek.

Samsung, tek çipte entegre edilen üç temel işlev ile S3B512C'nin kart üreticilerinin gerekli çip sayısını azaltmasına ve biyometrik ödeme kartları için kart tasarım süreçlerini optimize etmesine yardımcı olabileceğini belirtiyor. Şirket, teknolojilerinin ödeme kartlarına ne zaman entegre edilebileceğine dair bir zaman çizelgesi paylaşmadı.

Kaynakça https://www.engadget.com/samsung-fingerprint-security-chip-biometrics-payments-access-identification-092400553.html https://news.samsung.com/global/samsung-introduces-smart-all-in-one-fingerprint-security-ic-for-biometric-payment-cards Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim