Anlık Bildirim

Snapchat, Ukrayna’da ısı haritasını devre dışı bıraktı

Ukrayna vatandaşlarının yoğun olduğu bölgelerin ortaya çıkmaması amacıyla Snapchat sosyal ağı tarafından Snap Map ısı haritası özelliği devre dışı bırakıldı.    
11

Snapchat Ukrayna Tam Boyutta Gör

İşgal altındaki Ukrayna halkı için sosyal medya devlerinin gerek tekpi gerekse çeşitli önlemler ile yanında olmaya çalıştıklarını görüyoruz. Snapchat platformu da ülkede ısı haritasını devre dışı bıraktığını duyurdu.

Snapchat’ten Ukrayna hamlesi

Snapchat platformunun Snap yüklenen noktaları harita üzerinde gösterdiği ve böylece en popüler alanların bulunabildiği Snap Map ısı haritası risk barındırdığı gerekçesiyle Ukrayna sınırları içerisinde erişime kapandı.

Snapchat düşman unsurların ısı haritasını takip ederek Ukrayna vatandaşlarının yoğun olduğu noktaları ortaya çıkarabileceğini belirtiyor. Hali hazırda haritada Ukrayna tamamen yükleme noktalarından temizlenmiş durumda.

Benzer adımı Google da atmıştı. Canlı trafik verilerini kapatan Google ayrıca kullanıcı tarafından eklenen harita katkılarını da devre dışı bırakmıştı. Yine Apple da ülke çapında canlı trafik verilerini kapatan firmalardan.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim