İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (3) YORUM YAZ

tarafından 20 Temmuz 2017, Perşembe 10:45 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Facebook link görünümlerini düzenleme yetkisini kaldırıyor
Günlük Haber Ekrem71
3 1314
Eskiden olduğu gibi paylaşılan link görünümlerine alakasız ve ilgi çekecek başlıklar atarak ziyaretçi avlamanın sonu geliyor. Facebook bu yetkiyi tırpanlamış durumda.

Sahte haber eleştirilerine uzun süredir maruz kalan Facebook, bir süredir bunun önüne geçmek için farklı düzenlemeler yapıyor. Firmanın yeni hamlesi ise link görünümlerini düzenleme yetkisine oldu.

 

Artık kısıtlı

 

Bugüne kadar bir link paylaşmak isteyen sayfalar, bu linkin başlığını, gövde metnini ve resmini değiştirebiliyordu. Böylece alakasız bir adrese çok önemli bir haber başlığının linki verilebiliyordu. Bu da link sahiplerinin haksız bir biçimde trafik elde etmesine neden oluyordu.

 

Bundan sonra Facebook sayfaları link görünümlerini düzenleyemeyecek. Paylaşılan linkin gerçek başlığı ve ön izleme resimleri olduğu gibi takipçilere yansıtılacak. Böylece sahte haber trafiğinin de önüne geçilecek.

 

Ayrıca Bkz.MIUI 9 ve Mi 5X haftaya tanıtılıyor

Facebook bununla birlikte tamamen bir yasaklama yapmıyor. Büyük haber portalları, spor kulüpleri veya eğlence kanalları gibi platformlar yine link görünümünü düzenleyebilecek. Bunun için Link Sahipliği aracı üzerinden sahip oldukları alan adını belirtmeleri ve Facebook’un da incelemeyi yaparak yetki vermesi gerekiyor. 12 Eylül tarihine kadar platformların araç üzerinden yetki almaları isteniyor. Yine site sahipleri Open Graph üzerinden link ön izlemeleri için standart bir görünüm de belirleyebilecek. 

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1314 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
boramat 13.8.2017 21:19:25
bu özelliği zaten hataları düzeltmek için kullanıyorduk saçma bir karar olmuş

haberin ön izlemesini alıyor peki haber zaten sahte ise?

bu özelliği kapatmanın mantığı yok
0
St Batuhan 20.7.2017 15:44:09
İyi güzel de hatalı önizleme görüntüsü verdiği oluyordu. O ne olacak peki? Ayrıca sayfa değil de kişilerin yaptığı paylaşımlarda da geçerli mi yani bu ona da anlam veremedim :(
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj