İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (6) YORUM YAZ

tarafından 16 Şubat 2017, Perşembe 19:10 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Facebook üzerinden iş başvurusu dönemi başlıyor
Günlük Haber Furkan Babur
6 1707
Çalışmak isteyenleri ve işverenleri buluşturmak isteyen Facebook, birkaç hafta içinde sosyal medya platformunda işverenlerin iş ilanı yayınlamasına izin vereceğini duyurdu.

 

 
Facebook’un yeni hamlesiyle kariyer basamaklarını tırmanmak için Linkedln’e veya diğer iş başvuru platformlarına uğramaya gerek kalmayabilir. Facebook bugün yaptığı duyuruyla birkaç hafta içinde, ABD ve Kanada’dan başlayarak, şirketlerin sayfalarında iş ilanı verebileceğini açıkladı. Facebook’un bu uygulaması sadece iş ilanlarını göstermekle kalmayacak aynı zamanda işverenlerle iş arayanlar arasındaki birçok temel problemin de kısaca çözülmesini sağlayacak.

 

Facebook’un bu yenilikle beraber getireceği çözümlerden ilki  iş arayanların işverenle Messenger üzerinden irtibata geçerek işle ilgili detaylı bilgileri alabilecek olması. Yeniliğin bir diğer güzel yanı ise iş başvuru formları Facebook profili üzerinden doğrudan doldurulabilecek. Facebook kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik iş ilanlarıyla karşılaşacaklarını söylese de beğenilen şirket sayfalarına göre haber akışı bölümünde farklı iş ilanlarıyla da karşılaşmak mümkün olabilir.

 

Linkedln'e Rakip Olmayacak 

Tabi şirketlerin daha çok görüntülenme için Facebook’a para ödeyecek olması akıllara Facebook’un, Linkedln ve benzeri diğer platformlarla gizli bir rekabete girebileceği düşüncesini getiriyor. Bu durumun Microsoft’a ait olan lider iş dünyası paylaşım platformu olan Linkedln’e büyük bir darbe indireceği düşünülse de Facebook’un açıklamalarına göre şirketin niyeti bu değil.

  

Halihazırda gayri resmi iş ilanlarının sosyal medya platformunda paylaşıldığını açıklayan Facebook bu uygulamayla sadece iş bulma sürecinin resmileşmesini ve hızlanmasını amaçladığını belirtti. Ayrıca şirketin açıklamasına göre tamamen iş arayışına girmiş olan kullanıcılar için hem web sürümünde hem de mobil uygulamada işlerle ilgili özel bir bölüm de oluşturulacak.

 

Şu an için sadece ABD ve Kanada’da kullanıma sunulan bu yeniliğin ne derecede işe yaradığı takip edilerek birkaç hafta içinde diğer ülkelerdeki kullanıcıların da hizmetine sunulmasına bekleniyor.


 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1707 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
xmen121 Cuma, 18:45
Güzel bir durum
0
psicik96 Cuma, 12:40
10 yıldır hesabım var ... karı kız düşürürüzden başladık . iş başvurularına kadar geldik he .
+2
sniper23 Cuma, 10:20
quote:
Orijinalden alıntı: Floda

Facebook ta ne yapacağıni sasirdi ha

Para çok olunca insan şaşırıyor
0
XPerience Perşembe, 23:57
Bu kadar samimiyetsiz ve ciddiyetsiz başka bir sosyal medya platformu daha yok herhalde. Ne alakası var iş başvurusuyla şimdi?
0
kadirirdem Perşembe, 23:54
Facebook sosyal medya işinden daha çok farklı sektörlere daldı...
0
Fikirist Perşembe, 21:57
Facebook ta ne yapacağıni sasirdi ha
+2
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj