Anlık Bildirim

İngiltere'de bir üniversite, Covid-19 aşısı olan 10 öğrencisine para ödülü verecek

İngiltere'de bulunan Sussex Üniversitesi, yaklaşmakta olan akademik yıl için öğrencilerinin aşıya teşvikini arttırmaya çalışıyor. Bunun için de üniversite, aşı olan 10 öğrencisine para ödülü verecek.

Sussex Üniversitesi, aşı olan 10 öğrencisini ödüllendirecek

Bilindiği üzere aşı tedarik edebilen birçok ülkenin önemli bir sorunu, vatandaşların aşıya olan teşvikini arttırmak veya aşıya karşı olan tedirginliği yıkmak. Öte yandan aşılanmanın başlarında %70'lik bir bağışıklık yeterli olabilecekken şimdi Delta varyantı kaynaklı vakaların artması sebebiyle bu düzey yukarılara çekildi. Bu anlamda İngiltere'de halkın %70'i en az bir doz aşı olmasına rağmen, aşılanmayan insanların aşıya teşviki arttırılmaya çalışılıyor. 

İngiltere'deki Sussex Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde yaklaşan yeni akademik yıl için öğrencilerini aşıya nasıl teşvik edeceğini açıkladı. Brighton şehrinde yer alan üniversite, iki doz Covid-19 aşısı yaptırdığını ispatlayan 10 öğrencisine 5 bin sterlin (yaklaşık 60 bin TL) ödül vereceğini duyurdu. 

Sussex Üniversitesi bu 10 öğrencinin, iki doz aşı yaptırdığını ispatlayan öğrenciler arasından çekilişle belirleneceğini belirtti. Üniversitenin Rektör Yardımcısı Adam Tickell çekiliş duyurusunu yaptığı konuşmasında, yapılanın yalnızca öğrencileri aşı için teşvik etmek olduğunu ve geçen yıldaki gibi bir süreçle kıyaslandığında bu miktarın çok küçük olduğunu söyledi. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim