Bu yıl 5. kez düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı belli oldu. Daha önce tüm sektörün katıldığı bir etkinlik kapsamında düzenlenen final etabı, bu yıl koronavirüs nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirildi.
Türkiye’de Yılın Otomobili yarışmasında finale kalan isimler BMW 3 Serisi, Mercedes-Benz A-Serisi Sedan, Renault Clio, Opel Corsa, Peugeot 2008, Citroen C5 Aircross ve Nissan Micra olarak belirlenmişti. Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) üyelerinin puanlarıyla finalistler arasından ipi göğüsleyen isim Renault Clio oldu.
OGD üyeleri, finalistleri “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat/değer oranı” kriterlerini göz önüne alarak değerlendirdi. Ardından her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtarak kazananı belirledi.
Bu kapsamda ödülü alan Renault Clio, toplamda 5 bin puan elde etti. Peugeot 2008, 3590 puanla ikinci sırada yer alırken, Opel Corsa da 2540 puan alarak üçüncülükle yetindi.
Model | Puan |
Renault Clio | 5000 |
Peugeot 2008 | 3590 |
Opel Corsa | 2540 |
Citroen C5 Aircross | 2120 |
BMW 3 Serisi | 1890 |
Mercedes-Benz A-Serisi Sedan | 1850 |
Nissan Micra | 1510 |
‘Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının ödül töreninde ayrıca Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayan kişi, kuruluş ya da projeleri onurlandırmayı planlayan OGD, bu yılki özel ödülünü de Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'na (TOGG) verdi. Söz konusu ödül geçtiğimiz yıl Türkiye'deki iş birliklerinin 50. yılını kutlayan OYAK Renault Mais'e verilmişti.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
11697 kez okundu.
42 kişi, toplam 47 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
Galeri, türkiye'de yılın otomobili 2020 ve