Anlık Bildirim

Twitter, kullanıcıların yanıtları daha fazla kontrol etmelerini sağlayacak özellikler geliştiriyor: Filtreleme ve Sınırlama

Sosyal medya platformu, tweetlere gelen yanıtlar konusunda kullanıcıların daha fazla hakimiyet kurabilmesini sağlamak amacıyla Filtreleme ve Sınırlama özelliklerini platforma dahil edecek.

Twitter'da yanıtları kontrol edebilmek için Filtreleme ve Sınırlama özellikleri geliyor

Twitter, kullanıcıların tweetlerine gelen yanıtlar üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilmesi yeni özellikler geliştiriyor. Şirketin ürün tasarımcısı Paula Barcante, henüz geliştirme aşamasında olan Filtreleme ve Sınırlama özelliklerini paylaştığı tweetlerle açıkladı.

Yanıtlar üzerinde daha fazla hakimiyet kurulabilecek

Barcante, özelliklerin kullanılması konusunda kararın kullanıcıya ait olduğunu söyledi. Kullanıcıların paylaştıkları tweetlere gelen yanıtlar potansiyel olarak zararlı olarak algılandığında kullanıcıya bu kontrolleri açmak isteyip istemediği sorulacak.

Twitter, Filtreleme ve Sınırlama özellikleri üzerinde çalışıyor

Filtreleme özelliğiyle zararlı veya istenmeyen bir yanıt algıladığında tweeti yazan ve yanıt veren kullanıcılar haricindeki hiç kimseye yanıt gösterilmeyecek.  Sınırlama özelliğinde ise topluluk kurallarını bir süredir ihlal eden kullanıcılar tweetlere yanıt veremeyecek.

Bacante, yaşanabilecek hatalı durumların önüne geçmek için de çalışmalar yürüttüklerini belirterek: "Bunlar otomatik kontroller olacağından %100 doğru olmayabilirler. Bu nedenle, filtrelediğimiz yanıtları ve bu işlemleri geri almak için sınırladığımız hesapları incelemenize izin verme seçeneğini de araştırıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim