Anlık Bildirim

Windows 11'in herkese açık ilk beta sürümü yayınlandı

Beklendiği gibi Microsoft, Windows 11'in herkese açık ilk beta sürümünü yayınladı. Yeni işletim sistemi, şimdiye kadar birçok hata ve sorunla birlikte yalnızca geliştirici sürümünde mevcuttu.

Windows 11'in herkese açık ilk beta sürümü yayınlandı Tam Boyutta Gör

Microsoft, Windows 11'in herkese açık ilk beta sürümünü resmi olarak yayınladı. İlk beta, Windows Insider Programı'na kaydolan herkes tarafından kullanılabilir. Şimdiye kadar, yalnızca yazılım geliştiricilere yönelik bir geliştirici derlemesi dağıtılıyordu.

Windows 11 Public Beta daha az hata içeriyor

Public Beta ve Dev Beta arasındaki tek fark sistem kararlılığı. Microsoft, genel beta sürümünün çok daha az hata içerdiğini, böylece sıradan kullanıcıların yükleyip deneyebileceğini belirtiyor. Bu beta sürümünü yüklemek için Microsoft'un tüm uyumluluk gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayara ihtiyacınız var. Windows 11'in yeni beta sürümünün, şirketin oldukça katı donanım uyumluluğu kısıtlamaları ışığında çalışıp çalışmayacağı şu anda bilinmiyor.

Bu arada, Developer sürümünü daha önce yüklemiş olanlar da Public Beta'ya geçebilirler. Bunu yapmak için Ayarlar › Windows Güncelleme › Windows Insider Programı'na gidin ve Insider Ayarlarını Seç'e tıklayın. Yeni işletim sistemini hiç yüklememiş olan kullanıcılar da aynı menüden Windows 11'in beta sürümünü yükleyebilirler.

Windows 11'in herkese açık ilk beta sürümü yayınlandı Tam Boyutta Gör

Windows 11'in sistem gereksinimleri düşündürüyor

Daha önce Windows 11'in geliştirici derlemesinde hangi yeniliklerin ortaya çıktığından bahsetmiştik. Özellikle sistem yeni bir tasarıma kavuştu. Başlat menüsü, açılır pencereler ve uygulama pencereleri olmak üzere. Buna ek olarak, şirket Windows 11 ile uyumlu bilgisayarlar için oldukça yüksek gereksinimler belirledi ve kullanıcılar bunları aşmanın bir yolunu buldular.

Ancak şirket, Windows 11'in nihai sürümü piyasaya sürüldüğünde, bu geçici çözümlerin işe yaramayacağı konusunda uyarı yaptı. Bu arada Microsoft üçüncü taraf tarayıcılara biraz agresif bir politika uygulamış. Zira, Windows 11'de Edge'i başka bir tarayıcı ile değiştirmenin oldukça sorunlu olduğu bildiriliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim