Anlık Bildirim

Zoom'dan 14.7 milyar dolarlık yatırım: Şirket, bulut teknolojileri ile bilinen Five9'u satın aldı

Zoom, pandemide insanların uzaktan çalışmaya başlaması ile oldukça popüler olurken yatırımlarını sürdürüyor. Şirket bulut teknolojileri ile bilinen Five9'u hisse senetleri karşılığında satın aldı.

Zoom'dan 14.7 milyar dolarlık yatırım Tam Boyutta Gör

Uzaktan çalışanlar ve şirketler için büyük bir iletişim aracı olan Zoom, COVID-19 virüsü etkisiyle 2020 yılında yaklaşık gelirini %326 oranında arttırmıştı. Yatırımlarını arttırmak isteyen şirket, bulut teknolojileri ile bilinen Five9 şirketini hisse senetleri karşılığında 14,7 milyar dolara satın aldığını duyurdu. 

Five9, büyük şirketlerin müşterileri ile iletişimini arttırmasını amaçlayan bulut sistemlere sahip. Bulut iletişim merkezi ve müşteri iletişimlerine yapay zeka yardımı, akış kontrolü gibi geliştirmeler sunan şirket, 2.000'den fazla müşteriye sahip.

ABD'nin en büyük 2. teknoloji anlaşması

Yeni yatırım, ABD’de bu yıl içerisinde yapılmış en büyük 2. Teknolojisi anlaşması oldu. İlk büyük yatırımını yapan Zoom, pandemi sonrası dünyada uzaktan çalışmanın artacağını düşünüyor. Aynı zamanda uygulamanın, müşterilerine daha fazla mutluluk ve değer sağlarken sürekli gelişim göstereceğini ifade ediyor.

Video konferans uygulamaları arasında Microsoft’da, Teams uygulaması ile bu rekabette büyük bir rol sahibi olmak istiyor ve Zoom’a bir tehdit oluşturuyor. Pandeminin azalmaya başlaması ile %36 değer kaybeden Zoom, video konferans türü dışında farklı uygulamalar için de çalıştıklarını dile getirdi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim