Anlık Bildirim

Elektrikli şarj istasyonunda yeni rekor: 475 kW

Elektrikli araçların günümüzde yaygınlaşmasıyla beraber, bu alanda ihtiyaç duyulan teknolojilerde gelişmekte. Geçen hafta Amsterdam'da tanıtılan şarj istasyonun kapasitesi 475 kW.
Oy Ver
Doğayı korumak adına elektrikli araçların kullanımının artmasıyla birlikte, kaçınılmaz olarak uzun şarj olma süresi sorununu da beraberinde getirdi. Elektrikli araçlar için şarj alt yapısı geliştiren Avustralyalı bir şirket olan Tritium, geçen hafta Amsterdam'da yeni teknolojisini açıkladı.  
Tritium , HPC adını verdiği sistemi "Ticari kullanımda  475kw'a kadar güçle elektrikli araçları şarj edebilen, ölçeklenebilir, esnek bir sistem"  olarak tanımladı.
Tritium Avrupa Satış Genel Müdürü Jeroen Jonker yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Tritium'un stratejisi, yeni fırsatların olduğu bu pazarda gelişmenin ön saflarında olmaktır.” 
 

Porsche Taycan'ı 15 dakikada %80 şarj edebilir 

Hali hazırda 350 kW şarj istasyonları temin eden Trityum'un beklentisi, gelecek yıl tanıtılacak olan Porsche Taycan'ın bu teknolojiden tam olarak yararlanabilmesi ve Porsche Taycan'ı 15 dakikada %80'e kadar şarj etmek. Benzer bir şekilde şirketin ileriye yönelik hedefleri arasında bu teknolojinin büyük ticari araçlar tarafından da kullanılması yönünde. 
Jonker, gelecekteki dağıtım için özellikle İngiltere pazarıyla ilgilendiklerini söyledi:
“Yol güvenliğini arttırmak için the Road to Zero stratejisini duyuran İngiltere,  gün geçtikçe daha da önemli bir pazar haline geliyor. Otomotiv, kamu hizmetleri ve filo sektörlerindeki çeşitli kuruluşlarla hem hızlı şarj ünitelerinin hem de yüksek güçte şarj cihazlarının konumlandırılması konusunda aktif bir şekilde tartışıyoruz. ”

Ayrıca şirket, son zamanlarda bu hızlı şarj pazarındaki talebi desteklemek için ABD ve Avrupa'da yeni ofisler açtı.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim