Anlık Bildirim

Facebook’ta yapay zekâ destekli 3D fotoğraf dönemi başladı

Artık iPhone modelleriniz ile çektiğiniz portre fotoğraflarınız Facebook üzerinde 3 boyutlu hale geliyor. Facebook sayfa akışı içerisinde ekranı eğerek 3 boyut efektlerini görmek mümkün.

Facebook’un geçtiğimiz F8 konferansında duyurusunu yaptığı 3D fotoğraf özelliği hayata geçti. Yapay zekâ kullanılarak derinlik katmanları katılan 3D fotoğraflar etkileyici görüntüler ortaya çıkarıyor.

Facebook 3D fotoğraflar nedir?

3D fotoğraflar iPhone portre modu ile çekilen görüntüleri kullanıyor. Yapay zekâ teknolojileri resimlerdeki derinlik verilerini algılıyor ve 3 boyut etkisi oluşturmak için kullanıyor. Renkli ve nesnelerle dolu olan sahnelerin 3 boyutlu hale getirilmesi daha kolay. Şeffaf veya parlak nesnelerin olduğu resimlerde yapay zekâ etkisini en aza indirdiği ifade ediliyor.

3D fotoğraflar hali hazırda iPhone 7+, 8+, X ve XS modelleri tarafından destekleniyor. Kullanıcıların en az 1.5-2 metre mesafeden portre çekim yapmaları isteniyor. Daha sonra bu fotoğrafları Durum Güncellemesi kısmına eklenen 3D Fotoğraflar seçeneğinden yükleyebiliyorsunuz.

3D etkisi bakan kişinin ekranı farklı yönlere eğmesi ile ortaya çıkıyor. Mobil ve masaüstü tarayıcıların haricinde Oculus Go üzerinde ve Oculus Rift üzerinde daha detaylı bir şekilde görme imkânı var. Şu an için sadece 3D fotoğrafları izleme seçeneği mevcut. Oluşturma ve daha fazla telefon desteği için yıl sonuna kadar beklemek gerekecek.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim