Anlık Bildirim

Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Instagram'da kullanıcı adı değiştirme 2022 linki burada! 1 dakikadan da kısa sürede Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir anlatıyoruz.                      

Kullanıcı adları, sosyal medya platformunun can damarıdır; iyi bir kullanıcı adı bulmak ise uğraş gerektirir. Hesabınızı yıllar öce oluşturmadıysanız, istediğiniz kullanıcı adını almanız pek olası değildir, almış olsanız bile değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Peki, kullanıcı ismi nasıl değiştirilir? Örneğin; Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılıyor? Bu rehber yazıda Instagram kullanıcı adını nasıl değiştirebilirim? diye soranlar için işlemin 1 dakikadan da kısa sürede nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir ❓

Instagram'da kullanıcı ismini değiştirme basit adımlar içerir. Telefondan Instagram uygulamasını açıp veya bilgisayardan Instagram web sitesine girip kullanıcı adınızı, dilerseniz adınızı soyadınızı değiştirebilirsiniz. Her iki yöntemle de kullanıcı adı nasıl değiştirilir görelim:

Instagram uygulamasından kullanıcı adını değiştirme 📱

instagram uygulaması kullanıcı adı değiştirme Tam Boyutta Gör
Instagram, web tarayıcılar üzerinden de kullanılabiliyor olsa da kullanıcı adını değiştirmek için en hızlı yol; Instagram uygulamasıdır. Kullanıcı adınızı belirlediyseniz, değişikliğin yapılması 1 dakikanızı bile almayacaktır. Instagram hesap adını değiştirmek için, uygulamada profil simgesine dokunarak profilinizi görüntüleyin. Ardından biyografinizin altında Profili Düzenle butonuna dokunun. Kullanıcı adı alanına yeni Instagram kullanıcı adınızı girin ve sağ üstteki onay işaretine dokunun. Instagram kullanıcı adını değiştirme işlemi işte bu kadar basit!
 1. Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ altta profil simgenize dokunun.
 3. Biyografinizin altında Profili Düzenle’ye dokunun.
 4. Kullanıcı adı bölümüne yeni kullanıcı adınızı girin.
 5. Sağ üstteki onay işaretine dokunun.

Bilgisayardan Instagram kullanıcı adı değiştirme 💻

bilgisayardan instagram kullanıcı adı değiştirme Tam Boyutta Gör
Instagram kullanıcı adını tarayıcıdan değiştirmek de aynı derece kolay ve adımlar çok benzerdir. Yapmanız gerekenler; Instagram sitesini açın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenize tıklayın. Ayarlar’a tıkladığınızda Profili Düzenle bölümünü göreceksiniz. Kullanıcı adı alanına yeni kullanıcı ismini girin. Ekranın altındaki Gönder’e tıklayın. Bilgisayardan Instagram kullanıcı ismini değiştirme bu kadar kolay!
 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. Sağ üstteki profil resminize tıklayın.
 3. Ayarlar’a girin.
 4. Profili Düzenle’ye tıklayın.
 5. Yeni kullanıcı adınızı girin.
 6. Sayfanın altındaki Gönder’e tıklayın.

Kullanıcı adınız anında değişir, önceki kullanıcı adınız da boşa çıkar. Yani, başka biri eski kullanıcı adınızla hesap oluşturabilir, geri de alamazsınız. Ayrıca Instagram kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde hesap URL’si de değişir. Bu, sosyal medya hesaplarınıza ve sitenize eklediğiniz Instagram profil linkinin artık çalışmayacağı, insanların hesabınıza ulaşamayacağı anlamına gelir. Instagram profilinize link verdiğiniz tüm sosyal ağ veya sitelerde güncelleme yapmanız gerekir.

Instagram kullanıcı adı değiştirme linki

Instagram kullanıcı adı değiştirme süresi ne kadar ⌛️

instagram kullanıcı adı değiştirme süresi 14 gün Tam Boyutta Gör
İnternette InstaPro vb. uygulamalarla Instagram 14 gün beklemeden kullanıcı adı değiştirme yapılabiliyor gibi bilgilendirme söz konusu. Öncelikle, Instagram 14 gün hilesi diye bir şey olmadığını belirtmek gerek. Instagram, 2019’da politikalarını değiştirerek, kullanıcı adı değiştirmek için 14 gün bekleme şartını getirdi. Instagram’da kullanıcı adı ile ad farklı. Kullanıcı adınızı 14 gün içinde iki defadan fazla değiştiremezsiniz, kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde de eski kullanıcı adınızı kaybetmezsiniz. Instagram hesap ismi değiştirme süresi 14 gün ama neden? Kısaca, kimlik hırsızlığını önlemek amacıyla getirilmiş bir süre. Birçok kullanıcı başka birini taklit etmek için kullanıcı adını ve profil adını değiştiriyor. Dolandırıcıların Instagram’da kendilerini üst düzey şahsiyetler gibi göstererek kullanıcılardan para almaya çalıştığı tonla dolandırıcılık olayı var.

En iyi 6 Instagram kullanıcı adı oluşturucu 👍🏻

instagram kullanıcı adı oluşturma Tam Boyutta Gör
IUG, girdiğiniz kelimeyi kullanarak kullanıcı adları listesi oluşturabilen bir yapay zeka Instagram kullanıcı adı oluşturucu. Adınızı veya anahtar kelimenizi girin ve rastgele, hayvan, sanat, doğa, yemek, moda gibi kategorilerden birini seçin. Birkaç saniye içinde yüzlerce kullanıcı oluşturulacaktır. Beğendiğiniz kullanıcı adına tıklayarak Instagram’da alınıp alınmadığını öğrenebilirsiniz. Beğendiklerinizi favorilerinize ekleyebilir, kullanıcı adlarının yeniden oluşturulmasını isteyebilirsiniz. Diğer Instagram kullanıcı adı oluşturma siteleri:

Instagram kullanıcı adımı değiştiremiyorum, neden 😠

instagram kullanıcı adımı değiştiremiyorum Tam Boyutta Gör
Instagram kullanıcı adını değiştirme sorunu yaşıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Instagram’ın en son topluluk kuralları güncellemesine göre, Instagram kullanıcı adı 14 günde bir defadan fazla değiştirilemiyor. Kullanıcı adınızı iki hafta içinde ikiden fazla değiştirmeye çalışırsanız muhtemelen kullanıcı adınızı 14 gün içinde bir kez değiştirebileceğinizi söyleyen bir uyarı bildirimiyle karşılacaksınız. Instagram, güvenlik nedeniyle kullanıcı adınızı sıklıkla değiştirmenize izin vermez. Instagram kullanıcı adınızı daha önce birisi tarafından alınan bir adla değiştirmeye çalışıyorsanız, Instagram buna izin vermez, kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz. Kullanıcı adınız, benzersiz ve daha önce hiç kullanılmamış olmalıdır.

Instagram, hesabınızla ilişkilendirilmiş bir e-posta adresi yoksa kullanıcı adınızı değiştirmenize izin vermez. Instagram, hesabınızı kişiselleştirmenize yardımcı olmak için kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyar. Instagram’ı e-posta adresi olmadan kullanıyorsanız kullanıcı adınızı değiştirmeniz engellenir. Profil resminize ardından kullanıcı adınızın yanındaki Profili Düzenle’ye dokunarak e-posta giriş ekranına ulaşabilirsiniz. Instagram hesabınıza e-posta adresi eklediniz ve hâlâ “Instagram kullanıcı adı değiştirme olmuyor” diyorsanız, durumu Instagram’a bildirmekten (Instagram destek mail adresi: support@instagram.com) başka seçeneğiniz yok.

Instagram kullanıcı adını değiştiren birini nasıl bulurum 🧐

instagram kullanıcı adını değiştirmiş birini bulma Tam Boyutta Gör
Instagram kullanıcı adı değişmiş hesabı bulma konusu da çok merak ediliyor. Yeni bir Instagram kullanıcı adı yeni bir başlangıç gibi gelebilir ancak hesabı önceden biliyorsanız bulmak için çok çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Hesabı zaten takip ediyorsanız, takip listenizde görünmeye devam edecek, yeni gönderileri de akışınıza düşmeye devam edecektir. Kullanıcı adını değiştiren Instagram hesabını bulmanın başka bir yolu da görünen adlarını aratmak. Hesabın herkese açık olduğunu, görünen adın da değiştirilmediğini varsayarsak basit bir arama ile bulabilirsiniz. Son olarak, hesabın yorum yaptığı eski bir gönderi veya başka birinin gönderisinde etiketlenmesi hesabı ortaya çıkartır. Kısaca, değiştirilen Instagram kullanıcı adını bulmak çok zor değil.

Instagram kullanıcı adı nedir ❓

instagram kullanıcı adı nedir Tam Boyutta Gör
Instagram kullanıcı nedir kısaca açıklamak gerekirse; Instagram kullanıcı adı, hesabınızın en üstünde yer alan addır. Aynı zamanda insanların sizi @ simgesiyle etiketlerken/bahsederken kullandığı, Instagram profil linkinin sonuna eklenen addır. Instagram kullanıcı adınız 30 karakterden az olmalı; harf, rakam, nokta ve alt çizgi içerebilir (boşluk veya başka sembol kullanamazsınız) ve hatta şekilli yazabilirsiniz. Onun dışında her ne kadar örneklerine rastlayacak olsanız da küfür içermemelidir.

Instagram kullanıcı adı nasıl olmalı 🤔

 • Kullanıcı adının hatırlanması kolay olmalı
 • Kullanıcı adı hesabınızdaki içeriklerle alakalı olmalı
 • Kullanıcı ismi rastgele sayılar ve alt çizgilerle doldurulmamalı
 • Kullanıcı adı farkedilebilir ve benzersiz olmalı

Her Instagram hesabı için benzersiz bir kullanıcı adına sahip olmak zorunluluktur. Ancak benzersiz olmak adına herhangi bir rastgele isim seçmekten kaçınmalısınız. Instagram kullanıcı adı seçerken hatırlamanız gereken birkaç temel şey vardır. Birincisi; hatırlaması kolay olmalıdır. Herhangi bir platform için kullanıcı adı oluşturmanın ilk kuralı, kolay hatırlanabilir olmasıdır. İnsanların yalnızca bir kez gördüklerinde veya duyduklarında bile hatırlayabileceği bir ad seçin. İşletme hesabıysa, kullanıcı adı, marka adınız ve kimliğinizle örtüşmelidir. Kullanıcı adınızın sunacağı orijinal bir şeyler varsa takipçileriniz siz hatırlayacaktır. Birden fazla sosyal medya platformunda hesabınız varsa, tüm kullanıcı adlarının bir olduğundan emin olun. Kullanıcı adınız kısaysa insanlar sorunsuz bir şekilde hatırlayabilir ve bulabilir. Kullanıcı adının yanlış yazılabilme ihtimaline karşı, adınızda çok fazla rakam ve sembol kullanmayın.

Instagram ad soyad değiştirme nasıl yapılır 📱

instagram ad soyad değiştirme Tam Boyutta Gör

 1. Telefonda Instagram uygulamasını açın.
 2. Profil simgesine dokunun.
 3. Profili Düzenle seçeneğine dokunun.
 4. Profili düzenle ekranında, adı kısmına dokunun.
 5. Ad ve soyadınızı girin.
 6. Mavi onay butonuna dokunun.
 7. Instagram görünen ad değiştirme işlemi tamamdır.

Instagram kullanıcı adı, kişiliğinizi sosyal medya uygulamasında yansıtmanın eğlenceli bir yolu. Kullanıcı ismi, normal adınız veya ilginç bir şey olabilir. Evlenmiş olabilir ve eşinizin soyadıyla değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Veya eskiden aldığınız kullanıcı adını artık saçma buluyor olabilirsiniz. Neden ne olursa olsun, Instagram kullanıcı adını değiştirmek istiyorsanız buradaki basit adımları uygulayın.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim