Anlık Bildirim

Firefox'un yeni sürümü, web sitelerindeki rahatsızlık veren durumları en aza indirmeyi hedefliyor

Mozilla, internet kullanıcılarının şikayetçi olduğu çevrimiçi rahatsızlıkları en aza indirmeyi amaçlayan Firefox tarayıcısının yeni ver kararlı bir sürümünü yayınladı. İşte gelen yenilikler...
Oy Ver
Popüler internet tarayıcılarından biri olan Firefox'un, internet sitelerinde gezerken bizi rahatsız eden durumları en aza indirmeyi hedeflediği yeni sürümü yayınlandı. Mozilla'nın geliştirdiği tarayıcıya yeni özellikler kazandırılarak, pazar payı eskisi gibi olmayan Chrome'un yakalanması hedefleniyor.

Sekme sabitleme özelliği dikkat çekiyor

Firefox 66'nın en dikkat çeken ve günümüzdeki internet kullanıcıları için en önemli yeniliklerinden biri de, web sitelerinde otomatik olarak oynatılan videoların bloklanması diyebiliriz. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, yalnızca sesi açık videolar otomatik olarak oynatılmıyor. Yani örneğin Facebook'ta gezerken sesi kısık videoların bu durumdan etkilenmeyeceği belirtilmiş.
Firefox'un yeni sürümü ayrıca kaydırma sabitleme özelliğini de sunuyor. Bu özellik web sitesinde nerede olduğunuzu hatırlıyor ve yavaş yüklenen reklam veya resimlerin neden olduğu sayfa sıçramasının önüne geçiyor. Çok fazla sekme kullanıyorsanız, yeni gelen sekme taşıma özelliklerinin de işinize çok yarayacağını belirtelim. Bu özelliklerin tümünü kullanabilmek için tarayıcınızı, Firefox 66 sürümüne güncellemeniz yeterli.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim