Anlık Bildirim

GitHub dünyanın en büyük DDos saldırısına uğradı

İnternetin en büyük kod deposu olan GitHub, bugüne kadar kaydedilen en güçlü DDos saldırısına uğradı. Saniyede 1.35 Terabitlik veri akışına maruz kalan site kısa süre hizmet veremedi.
Yazılım geliştiricileri için web tabanlı bir depolama servisi olan GitHub, internet tarihinin en büyük DDos (Denial of service) salıdırısına maruz kaldı. Dakikalarca hizmet veremez duruma gelen site, saldırıya yapılan müdahalelerin ardından tekrar aktif duruma geçti.
GitHub yaptığı açıklamada, 28 Şubat günü saat 17:21 - 17:30 saatleri arasında çok önemli bir DDos saldırısına uğradıklarını açıkladı. Saniyede 1.35 Terabitlik trafiğe maruz kalan GitHub yetkilileri, sorunla başa çıkamayacaklarını anlayınca bu tür saldırılar konusunda hizmet veren Akamai Prolexic firmasından yardım isteyerek, yaklaşık 10 dakika süren bu saldırıyı önlediklerini belirttiler.

İnternet tarihinin en büyük DDos saldırısı olarak tarihe geçti 

Bu saldırı, 2016 yılında Fransa'daki bir bulut sağlayıcısına yapılan 1.1 Terabitlik DDos atağından sonra yapılmış en büyük saldırı olarak internet tarihine geçmiş durumda. GitHub'a yapılan saldırının arkasında, Çin Hükümeti'nin olduğundan şüpheleniliyor. Bunun nedeni ise site üzerinden internet sansürlerini aşmaya yardımcı olan yazılımların indirilebiliyor olması olarak belirtiliyor. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim