Anlık Bildirim

Google’ın çevrim içi oyun akış testleri Assassin’s Creed Odyssey ile yapılacak

Merakla beklenen Assassin’s Creed Odyssey oyununu Google Project Stream test kullanıcıları ücretsiz olarak deneyimleyecek ve çevrim içi oyun akışlarındaki temel sorunları tespit etmeye çalışacak.

Son yıllarda özellikle internet bağlantılarının gelişmesi ile birlikte çevrim içi oyun akışı hizmetleri de büyümeye başladı. Sony kendi hizmetini daha sağlam temellere oturtmaya çalışırken Microsoft da kendi hizmetini yakın dönemlerde kullanıma sunacak. Google ise altyapıyı geliştirme niyetinde.

Google Project Stream neler sunuyor?

Firma bir süredir Project Stream adında bir girişim yürütüyor. Project Stream temelde bir çevrim içi oyun akış hizmeti ancak amacı testler yaparak oyunların aktarılmasındaki sorunları tespit etmek ve çözümler bulmak. Yani şimdilik son kullanıcıya sunulacak bir hale gelmeyecek.

Google yaptığı duyuruda 5 Ekim tarihinde Project Stream testlerini kapalı bir grupla denemeye başlayacağını açıkladı. ABD içerisinde yapılacak testte kullanıcılar rastgele seçilecek. Bunun için başvurular başladı.

Oyun akış testleri Chrome tarayıcısı içerisinde yapılacak. Kullanıcıların en az 25Mb/s internet bağlantısının olması gerekiyor. Kullanıcılar aynı gün piyasaya çıkacak Assassin’s Creed Odyssey oyunu ile test yapacak. Bunun karşılığında herhangi bir ücret de ödemeyecek. Google proje için Ubisoft ile özel bir ortaklık yapmış.

Çevrim içi oyun akışlarında yayını son kullanıcıya kadar ulaştırmanın yanı sıra yoğun efektlerin ve görsellerin de kalitesini bozmadan geçmesi önemli. Google bu gibi temel sorunların üstesinden gelmek konusunda ümitli.  


 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim