Anlık Bildirim

Google'da mobil öncelikli indeksleme dönemi resmen başladı

Google, arama sonuçlarında mobil öncelikli indeksleme sisteminin devreye girmeye başladığını açıkladı. Artık mobil uyumlu web siteleri arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacak.
Google arama verileri, web'deki çoğu kullanıcının bilgisayar yerine mobil cihazları tercih ettiğini gösteriyor. Şirket, Kasım 2016'dan bu yana test edilmekte olan mobil öncelikli indekslemenin arama sonuçlarında devreye girmeye başladığını açıkladı. Sadece masaüstü sürümü olan ve mobil cihazlarda düzgün görüntülenmeyen web siteleri artık ikinci plana atılacak.
Endüstri uzmanları, masaüstü kullanımının yakın zamanda tamamen sona ermeyeceği konusunda hemfikir. Ancak, kullanıcıların büyük bir bölümü akıllı telefon ve diğer mobil cihazlar üzerinden internete girmeyi tercih ediyor. Mobil uyumlu web sitelerinin daha üst sıralara taşınması bu açıdan büyük fayda sağlayacak.

Mobil öncelikli indeksleme ne işe yarayacak?

Öncelikle uygulanan değişikliklerin kullanıcılara mümkün olan en iyi deneyimi sunmak adına hayata geçirildiğini belirtelim. Mobil öncelikli indeksleme ile kullanıcılar bir arama gerçekleştirdiklerinde, mobil cihazlarda görüntülenmeye en uygun şekilde hazırlanmış web siteleri sonuçların ilk sıralarında yer alacak.
Şirket değişikliklerin doğrudan içerik sıralamasını etkilemeyeceğini ancak mobil platformlarda yapılan aramalarda ortaya çıkan sonuçlarda mobil cihazları desteklemek için uygun şekilde hazırlanmış sayfalara öncelik verileceğini belirtti. Yeni sistemin ne zaman tamamen devreye gireceği konusunda ise henüz net bir bilgi yok.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim