Anlık Bildirim

Kiwano, Samsung bileşenleri ile en güvenli Hoverboard'u yaptığı iddiasında

Kiwano adını taşıyan Samsung'un batarya ve bileşenlerini kullanan yeni Hoverboard'un bütün güvenlik testlerini geçerek bu alandaki en güvenli ürün olacağı iddia ediliyor.
Oy Ver
Hoverboard'ların alev alması nedeniyle yaralanan insanların haberlerini geçmişte bolca okuduk. Bu sorunlar yüzünden hoverboard'ların satışı Amazon gibi sitelerde durmuştu. Ayrıca havayolun şirketleri de hoverboard'ları taşımayı reddetmişti. Örneğin ünlü aktör Russell Crowe'un çocuklarına ait hoverboard uçağa alınmadı.
Juan Contreras adlı Amerikalı bir tasarımcı Samsung batarya ve bileşenlerini kullanan bir Kiwano adlı bir hoverboard tasarladığını ve bunun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bütün güvenlik testlerinden geçen ilk ürün olacağını söylüyor. Yani Samsung ürünlerinin güvenlik sorununu çözeceğii düşünüyor.
Diğer taraftan Amerikan Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu ise hoverboard'un bazı parçalarının güvenli olmasının tamamının güvenli olacağı anlamına gelmediğini vurguluyor. Henüz bu ürün test aşamasına bile tam olarak geçmediği için sonuç nedir bilemiyoruz, ama bu hoverboard'un teknik olarak tamamen güvenli olmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.
Açıkçası Juan Contreras ürüne tamamen güvenli damgası yapıştırırsa büyük bir riske de girmiş olacak; çünkü Amerika'da yasalar bu tür kazalarda diğer ülkelere göre fazlasıyla tüketicinin yanında yer alıyor. Bakalım ürünün pazarlaması nasıl yapılacak? Aşağıda hoverboard'a ait bir tanıtım videosu bulabilirsiniz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim