Anlık Bildirim

Nvidia’nın ikinci çeyreği kripto madenciliğinden olumsuz etkilendi

Kripto madencilik ekipmanlarına ilginin azalması gelirlere doğrudan etki ediyor. Nvidia beklediği gelirleri elde edemeyince çeyrek bazda mali tablolarda düşüş yaşadı.
Oy Ver

Geçen yıldan bu yana madencilik ekipmanlarına olan yoğun ilgi sayesinde gelirlerini rekor düzeyde arttıran Nvidia, fırtınanın dinmesi ile birlikte azalma yaşamaya başladı.

Nvidia ne kadar gelir elde etti? 

Firmanın ikinci çeyrek tablosuna göre toplamda 3.12 milyar dolar gelir elde edildi. Bu rakam geçen yıl aynı döneme göre yüzde 40 artış gösterirken bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 3 civarında bir düşüşe işaret ediyor.

Faaliyet karı ise 1.29 milyar dolar ile yıl bazında yüzde 68 artış yaşarken çeyrek bazda ise yüzde 11 azalma gösterdi. Hisse başı kazanç da yine yıl bazında yüzde 91 artış, çeyrek bazda yüzde 11 düşüş gösterdi.

Yıl bazında rekor artış yaşamasına rağmen çeyrek bazda düşüş yaşamasının en büyük sebebi kripto para madenciliği ekipmanlarına olan ilginin azalması. Normalde Nvidia çeyrek bazda da yükseliş bekliyordu ancak kripto madencilikten tahminlerin yüzde 10’u civarında gelir geldi.

Nvidia artık madencilik ekipmanlarından dişe dokunur bir gelir beklemiyor. Bu bakımdan eskiden olduğu gibi oyuncu segmenti, otomotiv segmenti, sunucu segmenti ve yapay zekâ teknolojilerine ağırlık verilecek. Yılın üçüncü çeyreğinde de gelirlerin düz bir çizgi izleyeceği tahmin ediliyor.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim