Anlık Bildirim

Subaru, İsveç'li Autoliv'i kamera tedarikçisi yapmayı düşünüyor

Araç güvenlik ve sürüş destek sistemi EyeSight'ı güncellemeyi planlayan Subaru, kamera tedariği için güncel ortağı Hitachi'nin yanında İsveç'li Autoliv'in de çözümlerini değerlendiriyor.
Hitachi Ltd.'nin ötesinde seçenekler arayan Subaru Corp, Autoliv Inc'in stereo kameralarını sürücü asistanı sistemi için düşünüyor. Hitachi, Japon otomobil üreticisi için 10 yıla yakın süredir kamera tedariği yapıyordu.
Şirket, 2020'de güncellemeyi planlandığı EyeSight sistemi için iki tedarikçi firmanın da prototiplerini değerlendiriyor. Şirket içi gizli kalmak isteyen bir kaynağın bilgisine göre tedarikçi seçimi önümüzdeki iki ay içinde sonuçlandırılacak. Subaru EyeSight sistemi Mayıs 2008'de piyasaya sunulduğundan beri Japonya ve ABD'de en yüksek güvenlik derecelendirmelerini kazanmış durumda.
Subaru, Autoliv'i seçerse, anlaşma görme bileşeni alanında İsveçli üretici için Japonya'da bir ilk olacak. Bu durum Hitachi'nin 2020 yılına kadar 3 trilyon yen (27 milyar dolar) değerinde olacağını öngördüğü bilgi ve güvenlik pazarının yüzde 10'luk bir bölümünü hedeflemesinin önüne geçebilecek.
Subaru, Hitachi Automotive ve Autoliv temsilcileri şirketlerin gelecekteki işleriyle ilgili yorum yapmayı reddederken, Hitachi'nin hisseleri neredeyse son iki ayın en fazlası olan %1.9 oranda değer kaybetti.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim