Anlık Bildirim

Twitter istikrarlı bir kâr sürecine girdi

12 yılı geride bırakan mikro blog ağı Twitter nihayet yatırımların meyvelerini toplamaya başladı. Firma son üç çeyrektir üst üste kâr ediyor ve bu devam edecek gibi görünüyor.

Yıllarca sosyal ağ pazarındaki sıkı rekabet nedeniyle geride kalan ve mali olarak bir türlü kâra geçemeyen Twitter, geçen yılın son çeyreğinde tarihindeki ilk faaliyet kârına imza atmıştı. Firma yavaş yavaş istikrarı yakaladı.

Artık karlı bir firma

Yılın üçüncü çeyrek raporuna göre elde edilen gelir 758 milyon dolar oldu ve analiz beklentilerinin üzerine çıkıldı. Çeyrek bazda ise yüzde 29 civarında bir yükseliş yaşandı. Reklam gelirleri toplam rakam içerisinde 650 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Yine reklamların etkisiyle 100 milyon dolar civarında net kâr elde edildi. Bununla birlikte kullanıcı sayısında düşüş yaşandı ve 326 milyona geriledi. Bunun en büyük sebebi ise bot ve spam hesapların temizlenmesi oldu.

Açıklama sonrasında hisseleri yüzde 15 değer kazanan Twitter yılın son çeyreği için de umutlu. Kullanıcı başı gelir elde etme metodu artık oturduğu için faaliyet kârı belirli bir çizgi izleyecek. Ayrıca kullanıcı sayısında yine bir miktar azalma olabileceği belirtiliyor.

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim