Anlık Bildirim

Uber CEO'su 5 ila 10 yıl içinde uçan taksi hizmeti vereceklerini öngörüyor

Dünyanın en büyük uluslararası ulaşım şirketlerinden Uber'in CEO'su Dara Khosrowshahi, 5 ila 10 yıl içinde uçan taksi hizmetinin ticarileşeceğini öngördüğünü söyledi.
Khosrowshahi, Asya'ya yaptığı ilk ziyarette Tokyo'daki bir yatırımcı forumuna konuk oldu. Uber'in en büyük pazarlardan biri olarak gördüğü Japonya'da yaptığı konuşmada Khosrowshahi, önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde uçan taksi hizmetinin başlayacağını öngördüğünü belirterek bunun kaçınılmaz olduğunu söyledi. Şirketin Japonya'daki taksi endüstrisi ile ilgili sıkı kuralların hafifletilmesi için düzenleyici kurumlara baskı yaptığı da basında yer almıştı.

Uçan taksi hizmeti: uberAir

Khosrowshahi, önümüzdeki dönemde uçan taksilerin en uygun toplu taşıma aracı haline geleceğini belirterek, giderek artan trafik kaosunu ve kazaları buna en büyük sebep olarak gösteriyor. San Francisco merkezli şirket, "uberAir" adını verdiği sistemle şehir merkezlerinde insanları uçuracak taksilerin çalışmalarına başlamış durumda.
Pek çok kişiye 5-10 yıl sonra uçan taksilerin hizmet vermeye başlayacağı hayal gibi gelse de Uber'in CEO'su artık şehirlerin etrafında uçan insanlar göreceksiniz diyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim