Anlık Bildirim

Üç farklı mühimmatlı roketatar geliştirildi

Bilkent Üniversitesi ve ROKETSAN iş birliğiyle en az 3 farklı mühimmatı, toplamda ise 6 mühimmatı atabilen Dikey Atış Sistemi geliştirildi. Sistem, mevcut ürünlerdeki kısıtlılıkları kaldırıyor.
1
Bilkent Üniversitesi ve ROKETSAN iş birliğiyle mevcut roketatar sistemlerindeki çeşitli kısıtlılıkları kaldıran Dikey Atış Sistemi geliştirildi.

ROKETSAN bünyesindeki mevcut ürünlerde hareket kısıtlılığı, farklı tipte mühimmatları atamama ya da sistemin korunmasına yönelik kısıtlılıklar bulunuyor. Geliştirilen Dikey Atış Sistemi, yatay ve dikey eksendeki geniş hareket alanı, farklı tipte mühimmatlar atabilmesi ve korumaya yönelik mekanizmalarıyla benzer ürünlerden üstünlükler taşıyor.

Geliştirilen Dikey Atış Sistemi prototipi en az 3 farklı mühimmatı, toplamda ise 6 mühimmatı atabiliyor. Sistem sayesinde aynı operasyonda farklı tipteki hedeflere farklı mühimmatlar kullanılması mümkün olabilecek.

Ağırlığı 60 kilogram olan sistem, yatay ve dikey eksende saniyede 20 derece hareket edebiliyor. Sistem, yüksek hareket olanaklarıyla geniş bir alanda hedeflemeye olanak veriyor. Prototip aşamasındaki Dikey Atış Sistemi, ileride hem kara hem de deniz platformlarında kullanılabilecek.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim