Anlık Bildirim

WhatsApp'a doğrulanmış işletme hesapları geliyor

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, kullanıcıların işletmelerle iletişim kurmasını sağlamak için yeşil onay rozetine sahip doğrulanmış işletme hesaplarını devreye sokuyor.
WhatsApp yayınladığı blog yazısıyla, yakında işletmelerin "yeşil onay rozeti" ile doğrulanmış hesaplara sahip olacaklarını açıkladı. WhatsApp tarafından onaylanmış işletme hesaplarının yanında tıpkı Facebook ve Twitter'daki mavi onay tikine benzer bir rozet yer alacak. Şirket yakında kullanıma sunulacak yeni özellikle ilgili detayların yer aldığı bir açıklama yayınladı.
Blog yazısında "WhatsApp, sizin için önemli olan işletmelerle iletişim kurmanın yollarını araştırıyor. Bazı işletme hesapları WhatsApp tarafından doğrulanmıştır. Bir kişinin isminin yanında  yeşil onay rozeti görürseniz, WhatsApp'ın bu kişinin telefon numarasının bir işletme hesabına ait olduğunu onaylandığı anlamına gelir" şeklinde bir ifade yer alıyor. WhatsApp işletme onayının şu anda pilot programa katılan az sayıdaki işletme ile sınırlı olduğunu belirtelim.
Kullanıcılar işletmeye ait telefon numarasını rehberlerine nasıl kaydetmişlerse, sohbette de o şekilde görecekler. Ancak rehbere kayıtlı değilse görülecek isim, işletmenin kendi seçtiği isim olacak. Ayrıca WhatsApp, kullanıcılara işletmeleri engelleme seçeneği de sunacak. Böylece diledikleri zaman kendileriyle iletişim kurulmasını durdurabilecekler.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim