Anlık Bildirim

WhatsApp'ta güvenlik açığı tespit edildi

Bir siber güvenlik şirketi, mesajlaşma platformu WhatsApp'ta önemli bir açık buldu. Popüler mesajlaşma uygulamasını hedef alan hackerlar mesajların içeriğini veya göndericiyi değiştirebiliyor.
Oy Ver
WhatsApp'ın kullandığı güvenlik özelliklerinden biri olan uçtan uca şifreleme, mesajların şifreli olarak gönderildiği ve alındığı anlamına geliyor. Yani ele geçirildiklerinde bile kimse tarafından okunamazlar. Ancak güvenlik araştırmacılarına göre, durum böyle değil.
Check Point Software Technologies bünyesindeki güvenlik araştırmacıları tarafından ortaya çıkarılan açık, bilgisayar korsanlarının yazışmalardaki mesajları değiştirmesine olanak sağlıyor. Şirket uygulamadaki “alıntı” özelliğinin grup sohbetlerinde var olan cevapları değiştirmek için nasıl kullanılabileceğini gözler önüne serdi. Hacker'lar bu yöntemle alıntılamış bir mesajın içeriğini ve gönderen kişiyi değiştirebiliyor.

Açık video ile ispatlandı

Yani bu da alıntılanan bir mesajın tamamen farklı bir şey söylenmiş gibi değiştirilebileceği ve başka biri tarafından gönderilmiş gibi gösterilebileceği anlamına geliyor. Söz konusu hata bir güvenlik açığı gibi görünse de WhatsApp'a göre durum böyle değil.
Şirket alıntılanan mesajların doğrulanmasının bir gizlilik sorunu oluşturacağını veya uygulamayı önemli ölçüde yavaşlatabileceğini söylüyor. Check Point ekibi tarafından oluşturulan videoya göz atarak açıktan nasıl faydalanıldığını görebilirsiniz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim