Anlık Bildirim

Wikipedia'ya ücretsiz mobil erişim 2018'de sona erecek

Dünyanın en büyük ansiklopedisi Wikipedia, gelişmekte olan ülkeler için uyguladığı ücretsiz mobil erişimin sona ereceğiniz açıkladı. 2018 yılı Wikipedia Zero'nun sonu olacak.
1
Wikipedia'ya ücretsiz mobil erişim 2018'de sona erecek Tam Boyutta Gör
Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wikimedia Vakfı, 2012 yılından beri sürdürdüğü "Wikipedia Zero" projesini sonlandırma kararı aldı. Gelişmekte olan ülkeler için Wikipedia'ya ücretsiz mobil erişim olanağı sağlayan proje, şimdiye kadar 800 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermişti.
Facebook Zero projesinden esinlenilerek hayata geçirilen bu proje için, 72 ülkede 97 mobil operatörle ortaklık kurulmuştu. Bu ortaklığa göre operatörler Wikipedia Zero'ya bağlanan kullanıcıların veri alışverişine herhangi bir ücret yansıtmıyordu.

Wikipedia Zero neden kapanıyor?

Wikimedia Vakfı yaptığı açıklamada 2016 yılından bu yana Wikipedia Zero'ya ilginin önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekiyor. Bunun yanında dünya çapında, mobil erişim ücretlerinin makul seviyelere inmesi de bir başka neden olarak belirtiliyor. Wikimedia Vakfı, operatörlerle yapılan anlaşmanın sona ermesinin ardından Wikipedia Zero projesine son verecek.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim