Anlık Bildirim

AB Bankacılık Otoritesi'nden kripto para adımı

Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), Avrupa Birliği’nin yakında çıkacak olan Kripto Varlık Piyasaları yönetmeliği (MiCA) kapsamındaki görevler için kripto konusunda yetenekli personel işe alıyor. 
AB Bankacılık Otoritesi'nden kripto para adımı Tam Boyutta Gör
Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), Avrupa Birliği’nin (AB) yakında yürürlüğe sokacağı kripto düzenlemelerine hazırlık yapıyor. EBA’nın bu hazırlığı kapsamında, iş ilanında kripto konusunda uzman personel aradığı gözlemlendi. 

EBA, MiCA kapsamında “denetim işlevinin kurulması için hazırlık adımlarını yürütmek” rolünü yerine getirmek amacıyla, kripto varlık ürünleri ve hizmetleri hakkında sağlam bilgiye ve finansal kurumları denetleme konusunda birkaç yıllık deneyime sahip personel arıyor.

Avrupa Bankacılık Otoritesi konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

“Kripto varlık ürünleri ve hizmetleri hakkında sağlam bilgi birikimine sahip birinin yanı sıra denetim işlevinin kurulması için hazırlık adımlarını yürütmek rolünü yerine getirmek için finansal kurumları denetleme konusunda birkaç yıllık deneyime sahip birini aradığını söyledi”

EBA, MiCa’nın doğru uygulanması, yürütülebilir bir şekilde ilerlemesi ve kripto varlık ürünleri konusunda kapsamlı çalışmaların yürütülmesi amacıyla bir iş ilanı oluşturdu. Bu iş ilanında EBA, kripto sektöründe sağlam bir donanımı olan ve finansal kurumları denetleyebilecek kapasitede personeller arıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim