Anlık Bildirim

Apple, geçtiğimiz yıl App Store'da 1,6 milyon uygulamayı durdurdu

Apple, 2021 yılında App Store'da gerçekleştirdiği gizlilik ve güvenlik önlemlerine dair faaliyetlerini açıkladı. Şirket, 1,5 milyar dolarlık dolandırıcılık girişimini önledi. 

Apple, geçtiğimiz yıl App Store'da 1,6 milyon uygulamayı durdurdu

App Store'u güvenli ve güvenilir bir yer olarak tutmayı amaçlayan Apple, geçtiğimiz yıl geliştiricileri ve kullanıcıları dolandırmaya çalışan kötü aktörleri platformdan uzaklaştırmak için gerçekleştirdikleri eylemleri açıkladı. Şirket, 2021'de yaklaşık 1,5 milyar dolarlık dolandırıcılık işlemlerini durdurduğunu söyledi.

118 milyon hesap oluşturma girişimi reddedildi

2021 yılında Apple, App Store'daki 1,6 milyondan fazla riskli ve güvenilmez uygulama ve uygulama güncellemelerini durdurdu. Şirket ayrıca, 802 binden fazla geliştirici hesabını da kapattı.

Teknoloji devi, Kurumsal Geliştirici Programı aracılığıyla yasa dışı olarak dağıtılan 3,3 milyondan fazla uygulamayı engellediğini söyledi. Dolandırıcılık ve kötüye kullanımla ilişkili 170 milyondan fazla müşteri hesabı devre dışı bırakılırken 118 milyondan fazla hesap oluşturma girişimi, sahtekarlık ve kötüye kullanım faaliyetleri sebebiyle reddedildi.

Apple'ın Uygulama İnceleme ekibi 34.500'den fazla uygulamayı gizli veya belgesiz özellikler içerdiği ve spam veya taklitçi uygulama olduğu tespit edilen 157 binden fazla uygulamayı reddetti. Ayrıca 343 binden fazla uygulama çeşitli gizlilik ihlalleri nedeniyle denetimden geçemedi.

Kredi kartı dolandırıcılığını önleme üzerine de çalışmalar yürüten Apple, App Store'daki denetimlerine hız kesmeden devam ederek uygulama mağazasını kullanıcıları için güvenli bir yer olarak tutmak için yeni önlemler de alacağını söyledi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim