Anlık Bildirim

Apple, 2030'a kadar yıllık 1 trilyon dolar gelire ulaşabilir mi?

Apple'ın hangi yöntemlerle 2030 yılına kadar yılda 1 trilyon dolar gelir elde edibileceğine dair bir profesörden açıklamalar geldi. Profesör, belirli şartlar sağlanırsa bunun mümkün olduğunu söyledi.

Apple'ın yıllık 1 trilyon dolar geliri için yeni öngürüler var Tam Boyutta Gör

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, bu yılın başlarında dünyada halka açık şirketler arasında 3 trilyon dolar piyasa değerine ulaşan ilk şirket oldu. Her ne kadar piyasa değeri konusunda en üstte yer alsa da gelir konusunda ilk sırada bulunmuyor. Bir profesör tarafından ortaya koyulan yeni bir hedef ve bu hedefin gerçekleştirilmesi gereken yol haritasında Apple'ın 2030 yılına kadar yıllık 1 trilyon dolar gelire nasıl ulaşabileceği açıklanıyor.

Apple'ın 1 trilyon dolarlık yıllık geliri gerçekleşebilir mi?

2021 yılı verilerine bakıldığında Apple, yıllık gelir konusunda 559 milyar dolar bildiren Walmart ve 470 milyar dolar bildiren Amazon'un ardından üçüncü sırada yer alıyor.New York Üniversitesi profesörü Scott Galloway, Apple'ın hangi yollarla 2030 yılına kadar trilyon dolarlık yıllık gelire ulaşmasının beklenebileceğine dair notlarını paylaştı.

Galloway, şirketin piyasa değeri olarak zirvede yer almasına rağmen yıllık 366 milyon dolar gelir bildirmesiyle beraber mevcut büyüme hızının trilyon dolarlık gelir beklentisinin yakın bir zamanda karşılanmasına olanak tanımadığını belirtti.

Apple'ın yıllık 1 trilyon dolar geliri için yeni öngürüler var Tam Boyutta Gör

Profesör, bankacılık, arama, sağlık gibi alanlardaki satın almalar ve yatırımlarla ayrıca uzun süredir söylenti olarak yer alsa da çalışmaların devam ettiğini bildiğimiz Apple Car ile Apple'ın 2030 yılına kadar yıllık bir trilyon dolar gelir elde edebileceğini düşünüyor.

Tek pazara tamamen hükmetmek yerine birçok pazarda belirli paya sahip olmanın şirketi hem daha rekabetçi yapacağı hem de rakip şirketlere alternatif olacağı için kullanıcılara daha iyi ürünler sunması halinde onların kullanıcılarını kendi tarafına geçirerek daha fazla gelir sağlayabileceği belirtiliyor. Galloway bu yaklaşımın aynı zamanda şirketi tekelci yaklaşımdan uzaklaştıracağı için daha güvenli bir yöntem olduğunu söylüyor.

Apple'ın 2030 yılına kadar yıllık 1 trilyon dolar gelir seviyesine çıkıp çıkamayacağı elbette şu an için bilinmez ancak şirketin yıllık büyüme oranları ve geçmişten gelen stratejileri göz önüne alındığında bunun pek mümkün olmadığı sonucu çıkarılabilir.

Kaynakça https://appleinsider.com/articles/22/02/19/apple-has-a-clear-path-to-1t-in-revenue-by-2030 https://www.profgalloway.com/apple-thief/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim