Anlık Bildirim

Binance kendi ağı için 1 milyar dolar fon oluşturdu

Binance kendi ağını daha verimli ve zengin hale getirmek için 1 milyar dolar fon ayırdı. Dev fon sayısız projenin doğmasına veya gelişmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

BSC ağı coşacak Tam Boyutta Gör

Kripto para dünyasının en büyük borsası kabul edilen Binance, kendi blok zinciri ile Ethereum’a rakip olmuştu. Aradan geçen zaman içerisinde BSC ağı inanılmaz büyüdü ve yüzlerce projeye ev sahipliği yaptı. Binance ağını daha verimli hale getirmek için 1 milyar dolar fon ayırdı. 

BSC ağına 1 milyar dolar

Gerek pazar değeri gerekse blok zinciri kullanımı açısından Ethereum lider durumda. Bitcoin ağı bile bu kadar geniş bir kullanıma sahip olmadı. Özellikle DeFi ve NFT rüzgarı ile Ethereum ağı zirve yaptı. Ne var ki Vitalik Butterin pek fazla ağa sahip çıkmıyor ve transfer ücretleri inanılmaz pahalı. Ağı daha verimli hale getirecek çalışmalar da yavaş ilerliyor. 

BSC ise en düşük transfer ücretlerinden birisini sunuyor ve Binance kendi ağına sahip çıkıyor. Yeni projelere likidite desteği, saldırıya uğrayan projeler için destek fonu gibi farklı sigortalar mevcut. Şimdi ise tarihteki en büyük destek fonu oluşturuldu. 

1 milyar dolar bütçeye sahip olan fon belirli kategorilerde geliştiricilere ve proje sahiplerine sunulacak. 100 milyon dolarlık bütçe Ar-Ge, kripto yatırım eğitimi, analitik eğitim, eğitim kurumu bursları gibi yetenek geliştirme konusuna ayrılmış. 100 milyon dolar gösterilen ilgiye göre seçilen projelere likidite olarak aktarılacak. 

100 milyon dolar açık bulma yarışmalarına, 200 milyon dolar da 100 yenilikçi projenin fonlanması için kullanılacak. 500 milyon dolarlık büyük kısım ise sanal gerçeklik, metaverse, finans, yapay zekâ gibi hizmetlerin geliştirilmesi için BSC dışı da dahil olmak üzere farklı altyapı çalışmalarına ayrılacak. 

Binance ağın ilk yılında 100 milyon dolar fon ayırmış ve 40’dan fazla projeye çekirdek fon, 60’dan fazla projeye de destek sağlamıştı. Yine 200 girişim farklı program ve açık yarışmalarında fon elde etti. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim